​«Батьківщина» вимагає розслідувати розрив газових контрактів 2004 і 2008 років

«Батьківщина» вимагає провести розслідування того, яким чином були зірвані два газові контракти – 2004 і 2008 років. Про це з парламентської трибуни заявив перший заступник керівника фракції Сергій Соболєв, повідомляє прес-служба партії «Батьківщина».


«Унікальне рішення Європейської комісії, яке в 2012 році визнало антимонопольною норму «бери або плати», фактично наблизило Україну і державну компанію НАК «Нафтогаз України» до того, що вона стала 18-ю європейською компанією, яка завдяки цьому рішенню Європейської комісії та рішенню Стокгольмського арбітражу скасувала цей принцип», – зауважив він.

Проте зараз, за словами Сергія Соболєва, «не можна не пригадати і січень 2006 року, коли було скасовано унікальний контракт, підписаний 2004 року, який фіксував ціну на газ 50 дол. за тисячу кубометрів, і саме при президенті Ющенку і прем’єрі Єханурові цей контракт перестав діяти, хоча мав діяти до 2009 року».

Також політик нагадав і кінець 2008 року, коли президент Віктор Ющенко, порушуючи свої повноваження, відкликав голову «Нафтогазу» Олега Дубину від підписання угоди, у якій була погоджена ціна $232 – найнижча ціна в ЄС: «І після цього російська федерація пішла на безпрецедентний крок і на два тижні відключила газ для України та європейських споживачів».

«Де ж були ті «волателі», які сиділи в високих кабінетах і не зробили нічого для того, щоб зробити можливим перепідписання цих угод? Що дало можливість вижити країні, коли сьогодні ціна на газ, і норвезький, і російський, складає менше $160 за тисячу кубометрів? Ще виникає питання, чому Україна закуповує цей газ з російської федерації не по 160 доларів, а по 230-236? Тому що сьогодні ця переплата лягає у кишені тих, хто тримає фірми-посередники, через які закуповується цей газ», – пояснив заступник керівника фракції.

Також Сергій Соболєв наголосив, що «Батьківщина» вимагає розслідувати підписання Харківських угод, які продовжували базування російського флоту на 25 років, що дозволило в подальшому анексувати АР Крим.

Сергій Соболєв. Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 16 листопада

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.