​Трудові іммігранти з України працюють у 18 відсотків фірм у Польщі

Трудові іммігранти з України працюють у 18 відсотках фірм у Польщі, з них аж 40 відсотків – це великі підприємства. Про це говориться у найновішому дослідженні агентства з працевлаштування Personnel Service «Барометр трудової імміграції – друге півріччя 2019 року». Однак, як зауважують автори звіту, польським працедавцям дедалі важче залучати до роботи працівників з України, повідомляє Польське радіо.


Президент правління Personnel Service Кшиштоф Інґльот під час презентації дослідження звернув увагу, що 11-відсоткове зростання польської економіки за попередні п’ять років – це заслуга українців.

«У 2018 році було видано 635 тисяч дозволів на так зване перше перебування для іноземців. Це аж на 90 відсотків більше дозволів, ніж видала Німеччина, і на 184 тисячі більше, ніж Велика Британія. Ми є номером один у Європі щодо відкритості економіки і суспільства на зовнішню імміграцію», - сказав Інґльот.

Він додав, що майже дві третини працівників з України приїжджають до Польщі багато разів. Громадяни України можуть працювати у Польщі без дозволу на роботу протягом не більше 6 місяців упродовж наступних 12 місяців на підставі заяви про намір доручити роботу іноземцю.

Згідно зі звітом, українські працівники є у щоп’ятій фірмі у Польщі. Трудові іммігранти з України працюють у 40 відсотках великих підприємств, 25 відсотках середніх та 15 відсотках малих.

Водночас, за словами Інґльота, польським фірмам дедалі важче найняти працівника з України. Згідно зі звітом, збільшена конкуренція на міжнародній арені призводить до того, що 46 відсотків фірм у Польщі інформує про труднощі з підбором персоналу зі Сходу, а це на 32 відсотки більше, ніж торік.

За даними звіту, українські працівники здебільшого обіймають посади нижчої ланки – аж у 72 відсотках випадків. У щоп’ятій фірмі працівники з України є на посадах середнього рівня, що вимагають відповідних професійних кваліфікацій. Тільки у 4 відсотках закладів праці у Польщі український персонал працює на посадах вищої ланки.

За словами Кшиштофа Інґльота, це наслідок спрощених процедур працевлаштування, що обмежує час легальної роботи до півроку. За такий короткий час найпростіше ввести працівника нижчої ланки, хоча попит у польській економіці починає зміщуватися саме у бік спеціалістів та кадрів вищого рівня. Але для їх ефективного працевлаштування вирішальним буде спрощення процедур, що дозволять українцям залишатися у Польщі на триваліше.

Згідно зі звітом, українські працівники у Польщі можуть розраховувати на добру заробітну плату. Щодруга фірма пропонує працівникам зі сходу ставку від 14,7 до 16 злотих брутто за годину. 15 відсотків, за дослідженням, платить від 17 до 21 злотого брутто за годину. А щоп’ятий працедавець пропонує понад 21 злотий брутто за годину.

За словами експертів, польський ринок праці дуже цінує трудових іммігрантів з України, а тому надалі аж 17 відсотків фірм готові платити українцям більше, ніж польським працівникам, аби затримати їх у Польщі. На їхній погляд, Польщі не вистачає однозначної міграційної політики. Експерти теж погоджуються, що без працівників з України польська економіка у майбутньому не матиме таких можливостей на розвиток, як мала за попередні чотири роки.

У свою чергу, генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов звернув увагу, що відтік працівників з України є головною проблемою для його країни. Він зазначив, що нині 6 мільйонів українців працює за кордоном.

«Ми, як роботодавці, хочемо, щоб наших громадян менше виїжджало на роботу до Польщі. (…) Нам подобається, що польський уряд вводить багато нових рішень, наприклад, скасування податку на доходи фізичних осіб для молоді. (…) Ми бачимо, як швидко розвивається Польща і можемо цього навчатися», - сказав Іллічов.

Нагадаємо, за даними Організації економічного співробітництва і розвитку, Польща стала світовим лідером з прийняття трудових іммігрантів.

Фото pxhere.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Виктор Медведчук, еще с 2015 года, стучал россиянам на беглых регионалов – экс-премьера Азарова и экс-президента януковича

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.