Польське радіо: у 34-роковини, від початку квітня, у Чорнобильській зоні тривають масштабні пожежі лісів
- Подробиці
- Опубліковано 26.04.2020 12:26
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1086
Сьогодні минають 34-ті роковини вибуху на Чорнобильській АЕС. 26 квітня 1986 року на атомній електростанції стався вибух з подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку. Реактор було повністю зруйновано, а в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин.
Чорнобильська катастрофа є одною з найбільших катастроф в історії ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками і суспільно-політичними наслідками. Останніми тижнями, 34 роки після вибуху, територію неподалік АЕС охопили масові пожежі — повідомляє кореспондент Польського радіо Павел Бушко:
«34 роки тому найбільшу дозу радіації отримали так звані ліквідатори — тисячі пожежників, солдатів, робітників, котрих радянська влада вислала гасити пожежу на четвертому енергоблоці та ліквідувати наслідки аварії. Як розповів Польському радіо один із ліквідаторів Микола Микитенко, влада не говорила про справжні причини пожежі, а люди працювали без належного захисту. Микола Микитенко був пожежником і працював неподалік знищеного реактора від 20 травня упродовж 20 днів. Чоловік згадує, що місяць після повернення з «чорнобильської місії» помер водій машини, якою пожежники виїжджали на місце. Катастрофа залишила після себе тисячі кілометрів забрудненої території. Внаслідок аварії з користування виведено близько 5 млн га земель, а навколо АЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.
34 роки після катастрофи у Чорнобильській зоні палають ліси. Від початку квітня масштабні пожежі охопили 11,5 тисяч га. Це близько 5 відсотків загальної площі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. В акціях гасіння пожеж взяла участь понад тисяча пожежників. Українська влада запевняє, що пожежі не вплинуть на підвищення радіаційного фону».
Фото EPA
Також з цієї категорії...

Юлія Тимошенко: правовий аферизм уже...
30 мая 2013 г.

Глава МЗС України розповів про...
6 мар. 2018 г.

Анджей Дуда в Києві розповів...
23 авг. 2021 г.
Набираючі популярність...
СБУ затримала в Одесі ділка,...
27 июн. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
28 июн. 2025 г.

1000 москалів подохла минулої доби...
28 июн. 2025 г.
Останні новини
28.06.2025 17:37
Антимідас: перетворення золота на лайно28.06.2025 10:54
Знешкоджено 22 ворожих БпЛА28.06.2025 10:46
1000 москалів подохла минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 28 червня обговорили наступні теми:
Коментарі