Правозахисники: зміни до закону № 3879 ухвалено з порушенням законодавства. То чи визнавати його ухвалення нам?

porushennya reglament

 

16.01.2014 Верховна Рада України ухвалила «за основу і в цілому» законопроект про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№ 3879). Парламент приймав таке рішення з порушенням Регламенту: законопроект був зареєстрований лише 14 січня 2014, не відбулося належного обговорення проекту, було знехтувано процедурою 2-го читання, голосування відбувалося у «експрес-режимі».

Сам законопроект порушує низку основоположних громадянських прав, гарантованих Конституцією України та Конвенцією із захисту громадянських прав та основоположних свобод, зокрема, права на мирні зібрання, права на справедливий суд, права на асоціації, суттєво обмежує журналістську діяльність.

Так, названий законопроект суттєво збільшує відповідальність за «порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій» (ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення), окремо наголошуючи, що така відповідальність має наступати за зібрання біля державних та комунальних установ. Але 2013-го року Європейський суд з прав людини ухвалив два рішення (які, згідно українського законодавства, є джерелом права і обов’язкові для виконання в Україні) щодо порушення свободи зібрань в Україні: «Верєнцов проти України» та «Шмушкович проти України». У цих рішеннях чітко вказано, що, оскільки в Україні не існує спеціального закону про зібрання, який би встановлював «порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій», то ст. 185-1 КУпАП не може застосовуватись.

Окрім того, свобода зібрань громадян саме біля державних та комунальних установ є одним з найважливіших аспектів громадянських прав. Адже саме ці установи є найчастіше адресатом звернень, пропозицій та вимог громадян.

Ще одна новація, яку запроваджує законопроект – встановлення відповідальності громадян за участь у зібраннях в шоломі чи масці. Таке положення порушує основоположний принцип презумпції невинуватості. Адже таким чином людина, яка хоче убезпечити себе від репресій за участь у зібранні, оголошується «правопорушником» апріорі, навіть якщо вона не порушувала громадський порядок чи якісь норми українських законів.

Це – лише невеличка частина норм законопроекту, які стосуються порушень свободи зібрань. Але геть усі норми ухваленого сьогодні законопроекту спрямовані виключно на те, аби дати силовим органам інструменти для репресій проти учасників протестів.

У зв’язку з тим, що законопроект про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№ 3879) ухвалений з порушенням Регламенту Верховної Ради та без обговорення як у середовищі депутатів, так і без консультацій з громадськими та правозахисними організаціями;

порушує основоположні права та свободи українських громадян, гарантовані Конституцією України та Конвенцією із захисту громадянських прав та основоположних свобод,

Всеукраїнське громадське об’єднання Інститут Республіка вимагає від президента України в. януковича не підписувати закон про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян.

Прес-служба Всеукраїнського громадського об’єднання Інститут Республіка

 Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.