На суд у справі Сєнцова-Кольченка потерпілі не прийшли

sentsov kalchenko

 
У Ростові-на-Дону тривають слухання у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких звинувачують в організації терактів у Криму. Радіо Свобода у своєму Твітері повідомляє подробиці процесу, передає Укрінформ.


На сьогоднішнє засідання не з'явилися потерпілі. Звинувачення вирішило допитати свідків, тих, що залишилися, у тому числі й «засекречених».

Один зі свідків - Кирило Макаров - заявив, що «Чирній (Олексій Чирній, який отримав пом'якшений вирок, 7 років, в обмін на співпрацю зі слідством - ред.) шукав людину, яка змогла б виготовити вибуховий пристрій. Вони хотіли щось підірвати на 9 травня, але що, не знаю».

Адвокат намагався уточнити, чи здатний сам Макаров зібрати вибуховий пристрій (при обшуку в нього знайшли гранати «у неробочому стані» і «можливо» порох), проте суддя це питання зняв.

Що стосується «екстремістської діяльності», в причетності до якої звинувачують Сенцова і Кольченка, то Макаров зміг розказати лише те, що «спроби вербування» в Правий сектор спостерігав виключно у виконанні ключового свідка - Чирнія. Та й то, «вербувальник» щоразу був не зовсім адекватний. Останню обставину Макаров підкреслив тричі: «У п'яному вигляді (Чирній) хвалився зв'язками з «Правим сектором», «Чирній пропонував мені вступити в ПС. У нетверезому стані він пропонував це всім, хто був поруч», «Про ПС Чирній розповідав тільки в нетверезому стані у вигляді хвастощів. Що він «десятник» організації і вербує людей».

Як відомо, обидва ключові свідки на процесі Сенцова-Кольченка відмовилися давати свідчення в суді. Геннадій Афанасьєв заявив, що його попередні свідчення проти Сенцова і Кольченка були наклепом, і були зроблені під тиском. Олексій Чирній просто відмовився свідчити в суді, і прокурор зачитав його свідчення з папірця.

В обмін на співпрацю зі слідством обидва ключові свідки отримали пом'якшене покарання - 7 років позбавлення волі.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью враг продолжил атаковать нашу страну беспилотниками. В результате воздушного боя были сбиты все выпущенные вражеские «шахеды»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.