У Києві винайшли засіб, як зробити владу відповідальною перед громадянами

vidpovid vlada

 
У середу, 24 липня 2013 року,у прес-центрі Інформаційного агентства «Українські Новини» за участю громадськості, політологів, соціологів, експертів та журналістів відбувся круглий стіл на тему «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції», повідомляють «Конфлікти і закони».


Координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу» Ігор Курус презентував концепцію та структуру законопроекту «Про владу в Україні». Зокрема, він зазначив, що будь-яку чесну і порядну людину, яка сьогодні потрапляє у державну владу, нинішня система або ламає, або викидає. «В народі кажуть: «серед вовків жити, по-вовчому вити». Проект закону «Про владу в Україні» - це лікувальна ін’єкція в хворий організм системи державної влади. Цей законопроект має оздоровити систему влади, щоб люди із честю і гідністю працювали у владі, а негідників система викидала, без революції і бунтів»,- підкреслив Ігор Курус.

Директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович повідомив, що згідно соціологічного опитування - 72% громадян хочуть відкликати депутатів і чиновників.

«В Україні сьогодні немає представницької демократії, немає парламентаризму, нині Верховна Рада далеко не парламент. Народ, не маючи можливості реалізувати свої права в класичній формі представницької демократії, вдається до волевиявлення у формі бунтів. І хочемо ми того чи ні, нам потрібно шукати дієві механізми, аби волю громадян спрямувати в конструктивне русло. Дуже важливо вибудувати трикутник: відповідальний виборець, відповідальний громадянин - обирає відповідальних політиків, а вже відповідальні політики формують відповідальну владу», - зазначив голова політради партії «Вся Україна» Ярослав Погарський.

«Відкликання – це спроба почистити владу. Відкликати суддів – це прекрасна ідея, але що робити з суддями апеляційних інстанцій? Потрібно диференційовано підходити до цього питання на різних рівнях влади, щоб це не нашкодило»,- закликала у своєму виступі правозахисник Валентина Теличенко.

Завершуючи дискусію, голова Ради аналітичного центру Лабораторія законодавчих ініціатив Ігор Когут зазначив, що така дискусія ведеться не лише в Україні, принципи контр демократії обговорюються європейськими науковцями. «Поряд з народом - виборцем має стояти народ - спостерігач, народ - вето і народ -  суддя», - підкреслив Ігор Когут.

Підводячи підсумок дискусії, Ігор Курус запросив усіх учасників круглого столу до співпраці і заявив, що подібні заходи будуть відбуватися в усіх областях України.

На думку ініціаторів кампанії «За відповідальну владу»,нинішнє становище - це наслідок безвідповідальності представників влади і нездатності опозиції контролювати владу. Таке переконання - результат кількамісячного обговорення проблеми в соціальних мережах.

Отже, ефективним механізмом посилення відповідальності посадовців є Закон України «Про владу в Україні», концепцію якого і було представлено в ході круглого столу. Даний законопроект передбачає запровадження інститутів відкликання виборних осіб та вотуму недовіри до призначуваних по вертикалі влади, що дозволить створити нову систему стримування і противаг між суспільством та державою. За таких умов чиновник не буде виконувати відверто злочинні накази свого керівника, а виконуватиме закон, бо в іншому випадку його «звільнить» громада. Така ж доля чекатиме і політиків, які не виконуватимуть своїх передвиборчих обіцянок, і суддів, які не встановлюватимуть справедливість.

Особливістю представленого законопроекту, закладеною авторами в його основу, є те, що запровадження механізмів відкликання депутатів, звільнення суддів та чиновників не потребує внесення змін до Конституції України.

Основними положеннями запропонованої концепції законопроекту є: визначення і закріплення на тривалий період виборчої системи в Україні; відсутність двозначностей; наявність чітких кваліфікаційних ознак злочину за невиконання цього закону; наявність переліку посадових осіб, до яких застосовується механізм відкликання мандату чи вотум недовіри, що тягне за собою звільнення з посади; встановлення механізму звільнення посадовців, призначених на посаду та відкликання мандату обраних громадами осіб; гарантії незмінності та тривалої дії закону.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Українські захисники, залучені до проведення операції, продовжують сумлінно виконувати свої завдання за призначенням

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.