У Всесвітній день свободи преси 2014 Міжнародна федерація журналістів закликає до більшого захисту журналістів

freedom press

 
На відзначення Всесвітнього дня свободи преси – 3 травня – Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) закликає до цілеспрямованих заходів задля збільшення підтримки та захисту свобод і прав журналістів і працівників засобів масової інформації.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України.

МФЖ закликає всі держави, громадські організації та приватних осіб активно захищати свободу слова і свободу преси як одне із основоположних прав.

МФЖ виступає із цим зверненням напередодні того, як братиме участь у головній конференції ЮНЕСКО «Свобода ЗМІ – задля кращого майбутнього», приуроченій до Всесвітнього дня свободи преси, які відбудеться 5-6 травня у Парижі. Цей захід буде зосереджуватися на трьох взаємопов'язаних темах: важливому значенню ЗМІ у розвитку, безпеці журналістики та верховенству права, а також сталості розвитку та цілісності журналістики.

Під час конференції МФЖ проведе захід з питань безпеки журналістської діяльності, у ході якого обговорюватимуться питання безпеки журналістів у всьому світі та буде оприлюднена інформація «з перших рук» про щоденні перепони та проблеми, з якими журналісти стикаються під час роботи.

Учасники, в тому числі лідери журналістських організацій з Росії, України, Іраку, Сомалі, Південного Судану та інших країн обговорять кризовий стан безпеки журналістів у своїх країнах, а також стратегій і програм, які організації-члени МФЖ можуть запозичити як досвід для захисту журналістів, таких як тренінги з безпеки та виживання, багаторівневе представництво інтересів та захист у боротьбі проти безкарності та проти насильства щодо журналістів.

Також під час конференції буде представлено фотовиставку про роботу журналістів в Україні в умовах кризової ситуації та відбудеться презентація спеціального захисного обладнання для роботи «на передовій».

«Конференція ЮНЕСКО до Всесвітнього дня свободи преси проводиться у найбільш важливий період, коли журналістика знаходиться на роздоріжжі», - заявив президент МФЖ Джим Бумела. «Все ще продовжується «сезон полювання» на журналістів, вони все ще залишаються мішенню для відстрілу, викрадень, кидань за грати та переслідувань у всіх куточках світу в таких трагічних масштабах, які вразили навіть найбільш загрубілих фронтових журналістів».

Убивче, безкарне насильство проти журналістів призводить до самоцензури і заковує свободу преси у кайдани: від Сомалі до Мексики журналісти зараз уникають дражливих тем, залишають професію або змушені покидати свою батьківщину, щоб уникнути розплати. «Журналісти та їх професійні спілки в усьому світі підтримують план дій ООН, але вони втрачають довіру в документи та гучні заяви. Викликає жах, що інструменти є, але вони чекають на ефективні дії, які ні для кого не є обов'язковими. Основна перешкода для захисту прав журналістів випливає не із сфери права, а з дефіциту реалізації наявних прав».

Джим Бумела додає: «МФЖ буде закликати на Паризькій конференції ЮНЕСКО всі організації допомогти покласти край практиці безкарності, але не лише через декларації, пакти чи заяви, які заохочують держави-члени або через створення партнерств та підвищення їх обізнаності, але й через ефективні кримінальні та незалежні розслідування, яки б привели до покарання винних».

Надія Ажгіхіна, Віце-президент Європейської федерації журналістів та секретар Союза журналістів Росії, яка братиме участь у конференції ЮНЕСКО, сподівається на єдність дій у боротьбі за безпеку і права журналістів. «Солідарність є нашою головною зброєю і єдиним способом боротьби з насильством проти журналістів та цензури, і це є правдою», - сказала вона. «Солідарність допоможе нам подолати старі та нові виклики і захистити основні цінності нашої професії».

Захід МФЖ з безпеки журналістської професії відбудеться 6 травня з 15.00 до 17.00 в Штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Найчастіше російсько-окупаційні війська гатили по наших захисниках в районі Жолобка, Славного та Пісків. Бойових втрат серед наших бійців немає

подробнее

Опрос

На Вашу думку, закон про всеукраїнський референдум - це:

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.