В Європі вважають, що вирішальне слово щодо надання Україні літаків F-16 залишається за США
- Подробиці
- Опубліковано 18.05.2023 16:34
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3062
Провідні союзники США дають зрозуміти, що саме від рішень Вашингтона залежатиме можливість надання Україні літаків-винищувачів F-16, про потребу яких наполегливо заявляє Київ.
Українські представники вже тривалий час доводять, що для досягнення переваги у небі над російськими загарбниками і, зокрема, для посилення протиракетної оборони, українська авіація повинна перейти з застарілих радянських літаків на новіші західні, пише «Голос Америки».
Американські F-16 називають одним з найвідповідніших варіантів для України з огляду на можливість їх багатоцільового використання, а також на те, що низка західних країн готуються позбуватися таких літаків, переходячи на нові покоління винищувачів.
Велика Британія найактивніше підтримує ідею постачання Україні західної авіації і уряд в Лондоні оголосив, що цього літа починає «базове навчання» українських пілотів.
«Це навчання поєднане з намаганнями Сполученого Королівства працювати з іншими державами щодо постачання літаків F-16», - підкреслив британський уряд, який тісно консультується про це з Нідерландами.
Британія не має винищувачів F-16, і британський міністр оборони Бен Воллес на зустрічі з німецьким колегою 17 травня підкреслив, що британці бачать свою роль у забезпеченні українців «платформою» для переходу на західні літаки.
Німецький міністр Борис Пісторіус прямо заявив, що коли йдеться про F-16, то рішення схвалюватимуться «не в Берліні».
«Зрештою, це в руках Білого дому, оскільки вони вирішуватимуть, чи F-16 взагалі можна постачати і чи можна на них навчати», - сказав Борис Пісторіус.
Американські офіційні представники досі наполягали на потребі зосереджуватися на тому, що вони називали більш нагальними і дієвими видами озброєнь для України, зокрема на наземних засобах протиповітряної оборони.
Ті системи, такі як батареї ППО Patriot, довели свою дієвість під час потужних хвиль російських бомбардувань України, зокрема нещодавніх ракетних обстрілів Києва.
Провідна американська газета The New York Times пише, що «адміністрація Байдена, яка має схвалити будь-які постачання вироблених в США літаків, і далі не переконана, що Україні потрібні коштовні винищувачі».
The New York Times посилається на неназваного чільного українського посадовця, який сказав, що українським пілотам «навіть не дозволяють навчатися на F-16, якими володіють європейські країни».
Автори статті підкреслюють, що «американське небажання дозволити навчання дуже обмежило б запропоновану європейську коаліцію з метою забезпечення України літаками F-16, чи то під час теперішнього конфлікту, чи у захисті від майбутніх агресій москви після того, як Захід відверне свою увагу від 15-місячної війни».
«У Вашингтоні чільний посадовець США сказав, що адміністрація Байдена надалі не бажає надавати Україні свої F-16 частково тому, що багатомільйонна ціна літаків забрала б надто багато з воєнних фондів, які вже зменшуються», - написано в The New York Times.
Натомість американські урядовці дають зрозуміти, що зараз хочуть пришвидшити постачання Україні тих видів зброї, які потрібні українцям негайно для контрнаступу проти росії, бо літаків довелося б чекати надто довго.
Але газета пише, що «посадовець США не виключив можливість, що адміністрація Байдена видасть європейським військовим ліцензію на реекспорт, що дозволить передати Україні їхні літаки F-16».
Борис Пісторіус (праворуч) та Бен Воллес. Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Советы януковичу от россиянина
22 янв. 2014 г.

Російський опозиціонер розповів у Сенаті...
30 мар. 2017 г.

У Конгресі США офіційно ініціювали...
13 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...

Опа-ча, опа-ча, все - под...
2 авг. 2010 г.

Деза - как средство управления...
4 авг. 2011 г.

Логика абсурда правящей партии
9 дек. 2011 г.
Останні новини
07.06.2025 09:29
Знешкоджено 174 засоби повітряного нападу!07.06.2025 09:19
1120 кацапів подохло минулої доби на українській землі06.06.2025 11:21
Знешкоджено 406 засобів повітряного нападу!06.06.2025 11:12
1160 москалів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак разом полковником ЗСУ у запасі, військовим експертом Романом Світаном у воєнному зведенні на 6 червня обговорили наступні теми:
Коментарі