У Гельсінській комісії США заговорили про міжнародну «епідемію корупції», у тому числі в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 04.06.2017 20:47
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1342
Корупціонери із пострадянських країн, зокрема, з росії та України, не лише оббирають співвітчизників, а й передають свої шахрайські навички лідерам країн Латинської Америки та Африки. Відтак корупція з біди одного народу поступово перетворюється в міжнародну епідемію. Через це на сполох б’ють провідні експерти Гельсінської комісії США. Днями вони зустрілися у Вашингтоні, щоби обговорити можливі шляхи боротьби із пострадянськими корупціонерами, повідомляє «Голос Америки».
Свої слова представник Правової ініціативи «Відкритого суспільства» – Кен Гурвіц підтримує прикладами із реальних справ, велика частина з яких досі засекречені. «Наприклад, одна з найгучніших справ, яку ми ведемо – стосується масштабного відмивання грошей президентом Екваторіальної Гвінеї в Іспанії. Нам вдалося з’ясувати, що люди, які керували «підприємством» із відмивання грошей, були, переважно, з країн, які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку. Там були люди із України, росії, Литви, Угорщини і не тільки».
Гурвіц каже, основними фігурантами із відмивання грошей в колишній іспанській колонії була українсько-російська «родина» колишніх дипломатів. Створена ними структура включала більше 30 компаній в Європі й навіть США. А більшість людей, які працювали на таку корупційну «гідру», були так чи інакше пов’язані зі спецслужбами, військовою індустрією та дипломатичними колами.
Експерт інституту Гадсона - Чарльз Девідсон каже, корупція в пострадянських країнах, яку досить довго вважали проблемою регіональною, тепер несе реальну загрозу й самому Заходу. «І що найважливіше – ці корумповані режими тепер намагаються корумпувати нас».
Саме така розгалуженість корупційних кіл ускладнює процес боротьби із ними, переконаний американський прокурор Браян Кемпбел. Він знайомий з українськими колегами, які борються з корупціонерами, й, каже, багато від них навчився. «Я був вражений, наскільки багато вони працювали для того, щоб зрозуміти, як працює банківська система. Тому що насправді вони не знають, як саме працює корупційна система, на відміну від корупціонерів. Останні мають багато радників довколо світу, які розповідають їм: як можна за допомогою корупційних схем відмивати гроші. У цьому сенсі дуже важливо – наглядати за ними, відстежувати фінансові потоки, а згодом – вимагати справедливості для України».
Браян Кемпбел запевняє – нерідко західні країни й інституції, які декларують бажання боротися з корупцією, на справді її прямо чи опосередковано підтримують.
«Мені здається, що справжньою проблемою є, наприклад, те, що Світовий банк дуже зацікавлений у підтримці гарних стосунків із урядами при владі. Як вони сказали б вам: «Нашими клієнтами є уряди, а не громадянські суспільства… чи люди». І я думаю, що це справжня проблема, я думаю, що Світовий банк має переглянути свою політику щодо таких ситуацій, як наприклад: в Україні чи Узбекистані, де банківську та інші системи продовжують контролювати клептократи, які перебувають при владі».
Кемпбел переконаний – побороти корупцію в Україні може лише сильне громадянське суспільство. Майдан допоміг багатьом українцям усвідомити їхні права. І те, що вони досі продовжують боротися – вражає – каже він. – Чим більше таких людей буде в Україні, тим менше шансів буде у корупції, підсумовує експерт.
Фото VOA
Також з цієї категорії...
Дядя российского солдата украинцам: Если...
30 нояб. 2014 г.
WikiLeaks повідомив, що Ассанжа позбавили...
17 окт. 2016 г.
Маккейн написав Трампу листа, де...
2 февр. 2017 г.
Набираючі популярність...
Поліція Києва затримала двох ділків,...
20 нояб. 2024 г.
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі