У ​Європейському суді розглядається справа збагачення польських банків за рахунок споживачів

11 вересня Суд Європейського Союзу повернеться до справи польських іпотечних кредитів. Вона стосується кредитів у злотих зі змінною процентною ставкою. Адвокат Кароліна Пілавська пояснює, що під час першого слухання, яке відбулося у вівторок, судді поставили представникам позичальників, банків та уряду низку детальних запитань, повідомляє Польське радіо:


«До цієї справи буде широкий підхід. Йдеться не лише про питання обов’язку інформувати. Але також і сама основа, тобто хто і яким чином визначає ті процентні ставки. Чи це вказівник, який випливає із закону чи ні. А також чи споживча спроможний самотужки в тому розібратися. Адже відомо, що банки такої інформації клієнтам не надавали».

Кароліна Пілавська зазначає, що рішення Суду ЄС може принести добрі новини для позичальників:

«Банки точно змушені будуть рахуватись із наслідками, якщо рішення суду буде на користь позичальників. Бачимо прибутки банків за минулий рік на рекордному рівні, а це 42 мільярди злотих. Це свідчить про те, що банки наживаються на суспільстві. Тож, може, настане час, що будуть платити за своє нечесне збагачення коштом споживачів».

Слухання в Люксембурзі стосується чотирьох попередніх питань, які Окружний суд у Ченстохові передав до Суду Європейського Союзу. Висновок Генерального адвоката Суду ЄС має бути готовий до 11 вересня. За словами юристів, вердикт задасть напрямок судової практики у справах щодо індексу процентних ставок.

Фото x.com/gazetaprawnapl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 11 липня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.