​Нездійснена місія: Трамп заявив про порятунок пілотів із глибини іранського тилу

Дональд Трамп повідомив про завершення унікальної рятувальної операції, у результаті якої американські військові евакуювали другого пілота винищувача F-15E, збитого в Ірані. Президент назвав цю подію однією з найсміливіших сторінок у військовій історії США, повідомляють закордонні ЗМІ.

Пілот перебував у суворих гірських районах Ірану, фактично в глибокому тилу ворога. За словами Трампа, іранські сили вели на нього полювання, але американське командування безперервно відстежувало місце перебування військового.

Для евакуації залучили десятки літаків із найсучаснішим озброєнням. Трамп наголосив, що план розроблявся під особистим контролем вищого військового керівництва.

Військовий отримав поранення, проте зараз перебуває в безпеці, і його життю нічого не загрожує. Його евакуація стала другою поспіль - першого пілота врятували днем раніше, але тримали це в таємниці, щоб не зашкодити другій місії.

«Ми ніколи не покинемо жодного американського воїна», - заявив Трамп, підкресливши, що успіх обох операцій без втрат з боку США свідчить про повне домінування американської авіації над Іраном.

Цей випадок президент назвав історичним, оскільки раніше американських пілотів ще ніколи не рятували окремо в таких складних умовах за ворожою лінією фронту.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 5 квітня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2026.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.