Принципи реформування виборчої системи в Україні

(Заява Української Патріотичної Асамблеї)

Ми, представники української громадськості, об’єднані в Українську Патріотичну Асамблею, заявляємо про небезпечну практику, що веде до цілковитого позбавлення українських громадян свого конституційного права обирати і бути обраними.

Політична система, сформована партіями, представленими в нинішньому парламенті, та їхніми партійними вождями, просякнута корупцією і не відображає законного прагнення громадян-виборців мати свою владу, що гідно відстоюватиме наші національні, соціальні, культурні, духовні та історичні потреби.

Якщо ти не є членом партії, то фактично не маєш можливості бути обраним не лише до вищого законодавчого органу держави, а й до органів місцевого самоврядування. Тим часом у політичних партіях представлено менше відсотка населення України, а самі політичні партії перетворилися із об’єднань громадян у закриті номенклатурні клуби задля обслуговування своїх партійних лідерів та наближеної до них олігархічної партноменклатури. Влада в Україні не чує голосу народу, а громадяни втратили останні залишки довіри до всіх без винятку органів державної влади.

Всі заклики демократизувати політичну систему в Україні, відкрити партійні списки, забезпечити громадянину і виборцю можливість впливати на те, хто конкретно представлятиме його інтереси в місті, районі, області, державі натикаються на глуху стіну несприйняття з боку існуючої Верховної Ради. Процес ротації та оновлення владних еліт, поява свіжих ідей, нових облич, новаторських поглядів – заблоковані.

З огляду на викладене Українська Патріотична Асамблея заявляє:

Обрання глави держави, гаранта дотримання конституційних прав громадян, територіальної цілісності й незалежності України – Президента України, має назавжди залишитися правом українського народу.

Вимагаємо широкої дискусії й прийняття на поточній сесії парламенту законів про вибори до Верховної Ради України і до органів місцевого самоврядування. Хто може бути депутатом і яке місце в партійному списку кому належить, мають визначати не парткерівники чи розмір грошових внесків кандидата у «фонд партії», а лише виборці. Партійні списки повинні бути, нарешті, відкриті.

Політичні партії задля уникнення корупції та їх перетворення в іменні фінансово-промислові групи повинні жорстко контролюватися суспільством, зокрема в частині джерел фінансування виборчих компаній. Факти продажу місць в списках, фінансування партій з-за кордону повинні піддаватися не лише громадському осуду, а й нести кримінальну відповідальність.

Судові та правоохоронні органи, системи, які забезпечують національну безпеку, повинні бути декриміналізовані й департизовані. Принципи квотно-партійних призначень на посади у вказані інституції повинні бути замінені принципами партійної незаангажованості і засадами служінню нації, людині, справедливості і законові.

Депутатська недоторканність має бути обмежена приміщенням Верховної Ради. Має бути ліквідована недоторканність суддів і узаконене обрання їх голосуванням, а не призначенням на посади довічно.

Має бути забезпечена повноцінна реалізація права брати участь у виборчих компаніях (обирати й бути обраним) для громадян України, які тимчасово працюють або живуть за кордоном.

Вимагаємо повернення до мажоритарної системи при обранні депутатів районних і місцевих рад. Обрання на однаковий термін мерів міст та депутатів міських рад.

Українська Патріотична Асамблея звертається до політичних сил України, громадськості, до всіх, кому небайдужі цінності демократії й реального народовладдя, із закликом об’єднати свої зусилля в забезпеченні реалізації права українського народу обирати й контролювати своїх повноважних представників. Ми впевнені, що від нашої скоординованої позиції залежить, чи стане український народ господарем на власній землі, окропленій кров’ю багатьох поколінь у боротьбі за свою державність.

Заява ухвалена 6 травня 2009 року за участі представників громадських об‘єднань та української громади

Михайло Ратушний, координатор Української патріотичної АсамблеїКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Оперативная обстановка на 10 августа 15 часов по киевскому времени - Беларусь с 11 августа собирается проводить совместные учения с рф

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.