Микола Оніщук: Право на мирні зібрання – це право, гарантоване Конституцією
- Подробиці
- Опубліковано 16.04.2013 19:36
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2203
В Україні спостерігається тенденція до занепаду не тільки статусу народного депутата, а й парламентаризму в цілому. Таку думку висловив президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи проблему порушення статусу народного депутата, зокрема на опозиційних акціях протесту.
«Невипадково, що серед завдань очікуваного оновлення Конституції – парламентська реформа, яка має забезпечити реальне народовладдя через підвищення ролі і статусу єдиного законодавчого органу.
Йдеться не тільки про більш тісний зв’язок парламенту та Уряду – його формування, інститут інтерпіляції (звіт міністра з можливою подальшою відставкою), висловлення вотуму недовіри, але й посилення його автономності і суверенітету, а також обмеження втручання в його діяльність судових органів», - підкреслив екс-міністр юстиції.
Коментуючи тему перешкод у проведенні опозиційного мітингу у Харкові, Микола Оніщук наголосив, що право на мирні зібрання – це право, яке гарантовано Конституцією. «І випадки, коли чиновники використовують владні повноваження за межами тих обмежень, які встановлені судом чи законом, мають стати предметом розгляду правоохоронними органами та службового реагування, зокрема дисциплінарного, включаючи звільнення із займаних посад», - зазначив він.
Відповідаючи на репліку журналіста, що такі дії не властиві Україні, Микола Оніщук висловив сподівання, що прийде той час, коли суспільство здатне буде забезпечити неухильне виконання закону та Конституції, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.
Також з цієї категорії...

Прокурор Києва прийняв народних депутатів...
2 окт. 2013 г.

Сергій Власенко з подивом дізнався...
15 янв. 2014 г.

Теперь «Топаз» видит небо в...
26 апр. 2014 г.
Набираючі популярність...

Депутат Київради Вікторія Кустова: Леонід...
5 авг. 2025 г.

За два дні поліція Києва...
25 сент. 2025 г.

Поліція Києва ліквідувала масштабний канал...
3 окт. 2025 г.
Останні новини
06.10.2025 11:29
Збито та подавлено 83 цілі противника06.10.2025 08:16
1090 кацапів подохло минулої доби на українській землі05.10.2025 09:19
870 кацапів подохло минулої доби на українській землі04.10.2025 12:02
Збито та подавлено 73 ворожих БпЛА04.10.2025 11:50
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 4 жовтня обговорили наступні теми:
Коментарі