«Отвєть за базар»: рік потому»

gn=center>

Минає рік з того, як громадська організація «Національний екологічний центр України» та громадянська інціатива «Збережи старий Київ» публічно надіслали звернення до кожного з депутатів Київської міської ради з приводу скандального заказника «Острів Жуків». Більшість партій та блоків, що наразі потрапили до чинного складу Київради, в своїх передвиборчих обіцянках обіцяли, в разі проходження їх до Київради, активно взятись за порятунок зелених зон міста і Жукового острова зокрема. Врешті, Жуків острів став чи не єдиною територією м.Києва, яка фігурувала в передвиборчих обіцянках «особисто», окремим пунктом.

У своєму зверненні ми запитали, що саме зробив особисто кожен з депутатів в рамках цієї обіцянки та назвали ті кроки, які він повинен зробити: ініціювати скасування конкретнихрішень, якими Київрада роздала заказник під забудову. Наперед нам було відомо, що лише 2 депутати, які ще з минулого скликання Київради вболівали за долю Жукового острова, дійсно щось робили.

Чинне законодавство суворо зобов’язує посадовців відповідати на запити та звернення громадськості в тридцяти денний строк. Тому, знаючи про бездіяльність Київради в плані Жукового острова, ми розраховували отримати 118 «відписок», в яких би депутати виправдовувались, відповідаючи на питання «що ви особисто зробили…», адже на таке питання можна відповісти лише особисто.

Звернення надсилались одночасно, в присутності журналістів ведучих київськихта всеукраїнських видань. Прес-реліз акції можна перечитати за адресою: http://community.livejournal.com/saveoldkyiv/257920.html

Натомість дійсність перевершила всі наші можливі сподівання.

1. Особисто, щовласневимагалось у зверненні, відповіли лише 4 депутата:

Депутат Д.Андрієвський підготував проекти рішень про скасування всіхземлевідведень на території заказника та оскаржив у суді рішення, яким 22 серпня2007 р. скоротили площу заказника;

Депутат А.Коваленко ініціював скасування рішення від 22 серпня 2007 р. в Київраді.

Втім, на потуги депутатів Андрієвського і Коваленка решта Київради уваги не звернула.

Вважаємо, щолише ці 2 депутати дійсно «відповідають» за свої передвиборчі обіцянки.

Депутат В. Кобєлєв повідомив нам у відповіді, що переслав наше звернення до Голови Постійної комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Київради О.Євлаха.

Аналогічно депутат М.Голиця переслав наше звернення депутатові Євлаху, до Головного управління земельнихресурсів та голови Тимчасової контрольної комісії по розгляду колективнихзверненьгромадян по перевірцірішень Київради щодо надання земельнихділянок юридичним та фізичним особам під забудову та фактів порушення забудовниками діючого законодавства Ю.Дмитрука.

І нарешті - через 3 місяці після завершення терміну надання відповіді на наше звернення,на нашу адресу надійшов лист без бланка від 24.11.2008 р. з підписом депутата Київради П.Пашко, з якого стає зрозуміло, що депутат Пашко просто проінформував голову Київради Л.Черновецького, що до нього надійшло таке звернення.

На цьому, власне особисті відповіді скінчились. Решта 115 депутатів Київради не знає, щона запити громадськості треба відповідати.

2. Також, коли строк надсилання відповідей на наше зверння завершився, ми отримали ще кілька колективних листів, щотакож євідголосками нашихзвернень.

04.09.2008 р. надіслана відповідь заступника голови фракції «Блок Юлії Тимошенко» Т.І.Меліхової на доручення голови фракції О.О.Зінченка, в якій говориться, що наше звернення переслане Голові Голосіївської районної у м. Києві адміністрації С.М.Садового. Тобто на питання «Що ви особисто зробили…» депутат О. Зінченко доручив переслати звернення до ГолосіївськоїРДА, яка не маєжодних повноважень скасовувати рішення Київради.

16.09.2008 р. надійшла і відповідь ГолосіївськоїРДА, в якій Голосіївська РДА говорить, щовона «тільки ЗА», от тільки не маєжодних повноважень довести своїслова на ділі.

15.09.2008 р. фракція «Блок Юлії Тимошенко» у Київраді наче отямилась і надіслала нам ще одну відповідь на наше звернення. Зцього листа випливає, щоще у червні 2008 року фракція цікавилась у судових інстанцій щодо ходу процесів по скасуванню рішень щодо острова Жуків, які в суді оскаржила Прокуратура м. Києва.

10.09.2008 р. надійшла і відповідь від голови Тимчасової контрольної комісії по розгляду колективнихзверненьгромадян по перевірцірішень Київради щодо надання земельнихділянок юридичним та фізичним особам під забудову та фактів порушення забудовниками діючого законодавства депутатаЮ.П.Дмитрука. З листа стає зрозуміло, що Тимчасова контрольнакомісія взяла до розгляду наше питання (лише після пересилки їй наших звернень від фракції«БЮТ») і направила запити доряду державнихструктур для отримання документів по всіх порушених питаннях.

Також16.09.2008 р. та 23.09.2008 р. на нашу адресу надіслані два листи від Головного управління земельнихресурсів у м.Києві. Якщо не рахувати тихунікальнихдепутатів, які дійсно намагаються щось зробити самотужки, щоб врятувати заказник «Острів Жуків», тосаме листам Головзему можна підсумувати загальну думку депутатів Київради, які відповідати довірили саме земельному управлінню. Воно ж, в свою чергу, повідомило нас, що, дійсно, заказник роздали під забудову, вони все погодили івважають це законним.

Щоцікаво, 18.09.2008 р. рішення Київради від 22.08.2007 р., яким територія заказника «Острів Жуків» була скорочена і роздана під забудову 1 жовтня, було скасоване Київським апеляційним господарським судом. У своєму листі від 23.09.2008 р., майже за тиждень після того, як рішення скасували, Головзем наголошуєна його законності.

18.09.08 на доручення депутата Київської міської ради О.Довгого, Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища надіслало нам лист, з якого слідує, щоГоловне управління не компетентне відреагувати на наші вимоги, тому лишаєлист без реакції.

Таким чином, ми бачимо, що не лише переважна більшість депутатів Київської міськоїради не дотримались обіцянки врятувати заказник «Острів Жуків», а й показала інший, більш цікавий факт: 115 депутатів із 120 поняття не мають, яким чином вони, як народні обранці, повинні реагувати на письмові звернення громадськості.

Просимо всіх зацікавлених журналістів звернутись за коментарями з цього питання до самих депутатів Київради.

Всі згадані у тексті листи можна побачити у Національному екологічному центрі України. Конт.тел. 8097-1000-473 (Василюк Олексій)

ВГО «Національний екологічний центр України»

Наступна стаття »Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

В Беларуси завершились президентские выборы. Ермошинский ЦИК сфальсифицировал результаты, Лукашенко набрал лишь 13,7%.

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.