Генеральна прокуратура встановила численні факти незаконних арештів мирних громадян
- Подробиці
- Опубліковано 11.04.2014 10:56
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3792
Генеральна прокуратура України виявила численні факти порушень конституційних прав та свобод громадян на Євромайдані в період січня-лютого 2014 року. Встановлено, що працівники спецпідрозділу «Беркут» та оперативні працівники МВС неодноразово, безпідставно та всупереч вимогам чинного законодавства затримували громадян, начебто за участь у масових заворушеннях, та доставляли їх до райуправлінь міліції м. Києва.
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.
В подальшому незаконно затримані громадяни безпідставно притягалися до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 294 Кримінального кодексу України (організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд, опором представникам влади).
Після цього, на підставі необґрунтованих клопотань слідчих і прокурорів судді обирали громадянам (в переважній більшості) виключний запобіжний захід - тримання під вартою, а також домашній арешт.
За даними фактами Генеральною прокуратурою України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про кримінальні правопорушення, передбачені ст. ст. 365 ч. 2 (перевищення влади або службових повноважень), 372 ч. 2 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), 375 ч. 1 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) КК України.
На даний час проводиться досудове розслідування.
Також з цієї категорії...

Милиция устроила обыски в жилищах...
3 окт. 2013 г.

На Київщині викрито розгалужену мережу...
2 дек. 2016 г.

Незаконна компенсація у 543 тис....
23 июн. 2020 г.
Набираючі популярність...

Апеляційний суд скасував рішення про...
2 сент. 2025 г.

Поліція Києва повернула близько мільйона...
2 сент. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
3 сент. 2025 г.
Останні новини
03.09.2025 12:10
Збито та подавлено 451 ціль противника03.09.2025 10:15
780 москалів подохло минулої доби на українській землі02.09.2025 21:58
Реанимация януковичаПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 2 вересня обговорили наступні теми:
Коментарі