Над активістами ГІ «Збережемо старий Київ» розпочався суд

15 вересня 2009 р. в Солом’янському районному суді м. Києва відбулося перше судове засідання щодо звинувачення активістів громадської ініціативи «Збережемо старий Київ» Андрія і Сергія Мовчанів «у грубому порушенні громадського порядку на грутні релігійної ворожнечі з метою явної неповаги до суспільства, порушенні загальноприйнятих правил поведінки і моральності, прагненні протиставити себе суспільству та виявленні зневаги до духовних цінностей громадян».

Андрій і Сергій
Мовчани у судові залі
Передісторія  конфлікту: 6 червня 2008 р. було повалено збудований паркан по вул. Уманській 14 (Солом’янський район м.Києва). Акцію прямої громадянської дії влаштували група місцевих мешканців та члени ініціативної групи «Збережи старий Київ». Таким чином, було втілено в життя протест прокуратури проти незаконної побудови «церковно-розважального» (як іронічно висловлюються місцеві мешканці) комплексу на місці зеленої зони загального користування.
 
Одразу після акції було затримано 7 чоловік, у тому числі 5 громадян РФ. Наступного дня їх було відпущено без відкриття  кримінальної справи. Однак справу проти двох затриманих, громадських  активістів братів Мовчанів, таки було відкрито за декілька місяців. Звинувачувані вважають такі дії влади актом репресій проти них. Нині братів Мовчанів звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі.
 
Адвокат Наталя Алпатьєва (ліворуч) подає клопотання про фальсифікацію слідчих документів
Під час судового засідання, попереднє слухання якого в Солом’янському суді чомусь не було проведено, адвокат підсудних Наталя Алпатьєва подала дот суду низку клопотань, які не були враховані слідством. Це – додання до матеріалів справи заявки до КМДА та ДА Солом’янського району та дозволу з боку КМДА та ДА Солом’янського району на проведення мітингу-протесу проти забудови по вул. Уманській, 14; лист-скарга мешканців прилеглих будинків по вул. Уманській, 14 з вимогами відмінити будівництво на цій земельній ділянці; допит осіб, які були свідками проведення акції, як з боку забудовника, так і з боку противників варварської забудови (проти цього під час судового засідання виступив із запереченням представник прокуратури Солом’янського району).
 
Адвокат також звернулася до судді з клопотаннями витребувати з прокуратури Києва рішення Господарського суду м. Києва щодо землевідведення цієї земельної ділянки; витребувати з прокуратури Солом’янського району відповідь на свою скаргу з приводу фальсифікації матеріалів справи, зокрема - клопотання про проведення графологічної експертизи підписів обвинувачених на паперах про ознайомлення з порушенням проти них кримінальної справи.
 
Зазначимо, що під час проведення слідства ці документи на вимоги адвоката Наталі Алпатьєвої ні працівники районної міліції, ні районна прокуратура не надали.
 
Після цього суддя Криворот О.О. запропонувала учасникам суду перенести засідання зі справи Мовчанів на 30 вересня 2009 р., аби задовольнити клопотання захисника.
 
Слід додати, що за клопотанням обвинувачуваних судове засідання мало фіксуватися аудіозаписом. Але, як напрочуд, у цей день судова техніка чомусь не спрацювала. Напевне, технічний стан української судової системи, принаймні районного рівня, ще дуже далекий від світових стандартів.
 
Цього ж дня на знак підтримки київських активістів Андрія і Сергія Мовчанів під будівлею Солом’янського районного суду пройшла акція солідарності із підсудними. Акцію підтримали незалежна студентська профспілка «Пряма дія» та громадська ініціатива «Збережемо старий Київ».
 
Акція солідарності
із підсудними під будівлею Солом’янського районного суду
Антизабудовні активісти влаштовують перформенс
На  акції 15 вересня антизабудовні активісти влаштували перформенс, протягом якого було зображено священика, що рубає парк. Далі «міліціонер» пробує зупинити злочин, але «священик» дає йому хабаря. Потім цю незаконну дію намагаюся зупинити двоє «активістів», але продажний «міліціонер» перешкоджає цьому та арештовує одного з них.
 
У такій алегоричній формі було коротко передано сутність справи Мовчанів, котра триває з липня 2008 р. Лунали гасла «Ми активісти, а не хулігани!», «Свободу братам Мовчанам!», «Вийди на вулицю – поверни собі місто!», «Свобода, рівність, глобальна солідарність!» та ін.
 
Після судового засідання, звертаючись до преси та присутніх, Брати Мовчани заявили, що зараз відбувається суд над усією київською громадськістю, а не лише над ними особисто, і що від рішення суду залежить подальша доля громадської активності в Києві.
 
Ігор КОРЕЦЬКИЙ, Олексій ВАСИЛЮК
 
Фото «Конфлікти та закони»
 

 Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

На обстріли зі сторони противника наші воїни давали адекватну відповідь. Бойових втрат серед українських захисників немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.