Під Києвом знову дерибанять заповідні землі, тепер у заказнику «Козинський»

kozinka

 
На території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Козинський», що розташований у заплаві Дніпра поблизу Києва, невідомі особи захопили земельну ділянку та здійснюють підготовчі роботи, імовірно, під будівництво капітальних споруд. Зокрема, будівельниками знищується заповідне озеро, з якого за допомогою спецтехніки видобувається пісок, а також на значній території, що потрапила у зону робіт, частково пошкоджено або зовсім знищено рослинність та дерева.


Відповідно до «Положення про заказник «Козинський», будь-яка господарська діяльність на території заказника забороняється. Не можна навіть викошувати траву, випасати худобу, збирати ягоди та гриби.

Цікаво, що на зазначеній території донедавна функціонував гольф-клуб, що працював без жодного дозволу та з порушенням закону України «Про природно-заповідний фонд». Природоохоронці неодноразово звертались до екологічної інспекції зі скаргами на діяльність гольф-клубу, екологічна інспекція підтверджувала порушення і пересилала висновки до прокуратури. Але на цьому, власне, боротьба із порушниками і закінчувалась. Можливо, забудовники заповідної території мають безпосередній стосунок до власників підпільного гольф-клубу, що, всупереч законодавству, облаштувався на заповідній території.

Національний екологічний центр України звернувся зі скаргою щодо дерибану земель ландшафтного заказника «Козинський» до Державної екологічної інспекції України та прокуратури з вимогою вжити негайних заходів для припинення розкрадання заповідних земель заказника. Також екологи вимагають притягнути винних осіб до відповідальності та стягнути з них суму збитків, завданих об'єкту природно-заповідного фонду.

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Козинський» площею 967 га було створено указом президента України у 1994 році з метою охорони цінної заплави річки Дніпро поблизу Києва. Відтоді заказник зазнає постійних атак з боку так званих елітних забудовників, оскільки географічно розташований посеред суцільної котеджної забудови району Конча-Заспа.

kozinka2

Олександр СОКОЛЕНКО, Національний екологічний центр УкраїниКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки произошло 121 боевое столкновение, противник нанес 4 ракетных удара, 37 авиационных ударов и 376 ударов дронами-камикадзе

детальніше

Опитування

Чи вважаєте Ви Зеленського легітимним президентом після завершення терміну перебування на посаді?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.