mogno vse

Прокурор у суді залякує захисників Віталія Запорожця

sinkova-blyznyuk-pugachova

 
Сьогодні, 10.01.2013 року в Бориспільському міськрайонному суді Київської області відбулося судове засідання по справі громадських активісток Ганни Сінькової, Ярослави Пугачової та Тетяни Близнюк.


Нагадую, підсудним інкримінують грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчиненого групою осіб за ознаками злочину, передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України.

Насправді, їх судять за громадський протест, який стихійно відбувся під час суду над народним героєм Віталієм Запорожцем 30 травня 2012 року. Тоді, під час вирішального судового засідання по справі Віталія, суддя Броварського міськрайонного суду, яка проводила судове слідство вкрай упереджено, відмовила представникам ЗМІ у аудіо- та відеофіксації судового засідання, а також відмовилась заслухати свідків захисту. Це викликало громадське обурення в залі суду та за межами приміщення суду.

Сьогодні, під час чергового судового засідання, скориставшись відсутністю адвокатів у підсудних, прокурор Іван Єфімов розпочав відвертий та брутальний тиск на підсудних.

Звернувшись до Тетяни Близнюк, запитав, чому вона відмовилась від дачі показів в суді? Це вкрай здивувало підсудну, оскільки на попередніх слуханнях жодним чином не йшлося ні про яку відмову. Від початку було погоджено з адвокатом, прокурором та іншими учасниками судового процесу, що судове слідство буде проводитись в наступному режимі: спочатку заслухають свідків, потім обвинувачуваних і т.д. Тому питання про якусь ніби то відмову від дачі показів виглядало, щонайменш, дивним. Далі прокурор заявив, що він вперше бачить «жінку-хуліганку». На заперечення Тетяни Близнюк щодо таких його визначень, адже людина вважається не винною, поки цього не визначить суд, почав казати, що йому дивно, чому все ж таки підсудні не хочуть змінити хід судового слідства. Почав говорити про збереження державних коштів, які виділяються на суд. Далі прокурора підтримав суддя і почалось щось на кшталт перехресного допиту з метою заплутати обвинувачуваних.

Змінивши тактику, прокурор почав наголошувати на тому, що для нього є дивним небажання підсудних змінити хід судового слідства, і надалі, після допиту свідків, покази підсудних будуть для нього мати зовсім іншу цінність.

Тетяна Близнюк запитала прокурора, чи означають його слова, що прокурор погрожує, що буде до нас дещо упередженим, якщо ми не пристанемо до його пропозиції.

Слово взяла Ганна Сінькова, яка заявила, що оскільки наразі у неї нема адвоката і на даному етапі судового слідства підсудні погоджуються захищати себе самостійно, вона вважає, що неприпустимо тиснути на підсудних з вимогою змінити запланований хід судового розгляду.

Слово взяла Ярослава Пугачова, яка звернулася до прокурора з наступними словами: «Пане прокуроре, я поважаю Ваше прагнення зекономити державні кошти і власний час на розгляд даної справи, але Ви мали би теж поважати моє право захищати себе, оскільки йдеться про кілька років мого життя».

Отже, підсудні заявили, що, погодившись на розгляд справи на даному етапі без присутності їхніх адвокатів, не були готові до того, що суддя і прокурор забажають змінити процедуру судового слідства. Тому підсудні хочуть, щоб все ж-таки спочатку заслухали свідків, а потім заслухали підсудних у присутності їхніх адвокатів.

Суддя роздратовано зауважив, що не розуміє такої позиції, коли то у підсудних будуть адвокати, то їх не буде. Після цього суддя виніс рішення призначити наступні судові засідання на 7-е і 8-е лютого 2013 року. Суддя оголосив, що це будуть виїзні судові засідання, які проходитимуть в Броварському міськрайонному суді з метою допитати одразу усіх свідків.

Слід зауважити, що більшість свідків по справі є працівниками Броварського районного УМВС, тож для зручності свідків обвинувачення наступних два засідання призначили проводити у Броварах.

Тетяна Близнюк, Ганна Сінькова та Ярослава Пугачова вважають, що, скориставшись тимчасовою відсутністю їхніх адвокатів, суддя та прокурор вдались до залякувань і тиску на підсудних, що є неприпустимо, повідомляє прес-служба ЧорКому.

Aудіо з судуКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

У разі прямої загрози життю, наші воїни декілька разів відкривали вогонь у відповідь на прицільні обстріли з боку російських окупантів. Втрат серед наших захисників немає

подробнее

Опрос

Доверяете ли Вы результатам подсчета голосов нынче действующей ЦИК?

pp
Конфликты и законы © 2008-2019.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.