Прокуратура оскаржить рішення суду у справі «чорних трансплантологів»
- Подробиці
- Опубліковано 16.08.2013 11:36
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2480
Досудовим слідством було встановлено, що з 2009 по 2010 рік вказані особи через мережу Інтернет підшуковували людей, які бажали за гроші продати свої внутрішні органи, а саме нирки, та обіцяли їм допомогти знайти покупців.
За законодавством трансплантація нирок між особами, які не є родичами, в Україні заборонена.
Проте злочинна група на підставі підроблених документів про родинні зв’язки між донорами та реципієнтами, організувала проведення таких операцій в Національному інституті хірургії та трансплантації академії медичних наук України ім. Шалімова.
Крім того, операції проводились на території інших країн, де проведення трансплантацій дозволено за спрощеним порядком.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції щодо закриття вказаної кримінальної справи, прокуратура столиці звернулась до Апеляційного суду з вимогою поновити розгляд справи, вбачаючи в діях обвинувачених ознаки вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 КК України, ч.5 ст. 143 КК України, ч.3 ст. 149 КК України.
Крім того, прокуратура оскаржуватиме занадто м’яке покарання, призначене одному з фігурантів справи, який втягнув у протиправну діяльність неповнолітнього.
Довідково:
ст. 255 КК України – Створення злочинної організації.
ст. 143 КК України – Порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини.
ст. 149 КК України – Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини.
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
17.08.2026 09:33
Як нам виграти або не програти війну? - частина четверта17.08.2026 08:57
Збито та подавлено 106 ворожих БпЛА17.08.2026 07:54
1440 москалів подохло минулої доби на українській землі16.08.2026 09:49
Збито та подавлено 88 цілей противника16.08.2026 09:41
1510 кацапів подохло минулої доби на українській землі15.08.2026 21:26
Портников та демократія: від інтелектуала до адвоката системиПеремир’я у Чорному морі може дати росії можливість зберегти критично важливий морський транзит


Коментарі