​Вищий господарський суду України повернув будинок на Сагайдачного київській громаді

Органи прокуратури, діючи на захист інтересів держави, та з метою збереження об'єктів культурної спадщини, вживають заходів до повернення у власність територіальної громади міста Києва незаконно відчуженої пам'ятки архітектури національного значення.


Як повідомляє прес-служба ГПУ, встановлено, що на підставі рішення Київської міської ради, яке визнано судом недійсним, укладено інвестиційний договір, відповідно до умов якого пам'ятка архітектури національного значення - будинок по вул. П. Сагайдачного, 20/2 літ. А в м. Києві площею 2480,6 кв м передано у власність приватному підприємству. Зазначений договір не відповідає вимогам закону, оскільки вказаний об'єкт нерухомості відчужено без проведення приватизаційної процедури та без відповідного погодження органу охорони культурної спадщини.

З огляду на вказані порушення прокуратура м. Києва звернулась з позовом про визнання недійсним укладеного із суб'єктом підприємницької діяльності договору та повернення приміщення у комунальну власність.

Водночас судами відмовлено у задоволенні позову прокурора у зв'язку із пропуском строку позовної давності. Послідовно відстоюючи свою позицію, прокуратура оскаржила судові рішення у касаційному порядку.

Вищий господарський суду України 10.07.2017 погодився із позицією Генеральної прокуратури України та задовольнив касаційну скаргу прокурора, незаконні судові рішення скасував, а справу передав на новий розгляд до суду першої інстанції.

Фото «Конфлікти і закони»Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Этой ночью рашисты атаковали нашу страну в основном «шахедами» - 17 беспилотников типа «Шахед-136/131» целились по нашей инфраструктуре

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.