​Вища рада правосуддя визнала дії народних депутатів України втручанням у діяльність судді щодо здійснення правосуддя

На засіданні 8 серпня 2017 року Вища рада правосуддя розглянула повідомлення суддів апеляційного суду Одеської області Грищенко Л.Д., Олініченко О.О. та Мандрика В.О. про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя з боку заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (далі – Комітет) Логвинського Г.В.


Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

У вказаному повідомленні, яке надійшло до Вищої ради юстиції 9 грудня 2016 року, зазначено, що Комітет звернувся до Генеральної прокуратури України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Уповноваженого ВРУ з прав людини, апеляційного суду Одеської області щодо вжиття заходів індивідуального характеру стосовно порушення прав громадянина США та Держави Ізраїль під час розгляду судової справи. Звернення підписане заступником Голови Комітету, головою підкомітету з міжнародно-правових питань та внутрішньо переміщених осіб Комітету, народним депутатом України Логвинським Г.В.

У зверненні Комітету надано оцінку судовому рішенню (ухвалі Малиновського районного суду міста Одеси від 14 листопада 2016 року) та викладено прохання вжити заходів реагування щодо усунення порушень прав і свобод особи.

Як повідомила під час засідання доповідач – член Вищої ради правосуддя МамонтоваІ.Ю., під час попереднього вивчення відомостей, викладених суддями у повідомленні, встановлено, що у грудні 2016 року до Генеральної прокуратури України надійшов лист суддів апеляційного суду Одеської області Грищенко Л.Д., Олініченко В.В., Мандрика В.О. щодо можливих неправомірних дій народного депутата України Логвинського Г.В., пов’язаних із втручанням у діяльність суду. Цей лист надіслано до прокуратури Одеської області, під юрисдикцію якої підпадає місце можливого вчинення кримінального правопорушення. Однак за результатами розгляду вказаного листа прокуратурою Одеської області всупереч приписам статті 214 КПК України у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань було відмовлено.

Вища рада правосуддя за результатами розгляду повідомлення суддів апеляційного суду Одеської області Грищенко Л.Д., Олініченко О.О. та Мандрика В.О. про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя дійшла висновку, що, звертаючись до суду у конкретній справі з проханням розглянути факти порушення прав і свобод громадянина та вжити заходів дієвого реагування щодо усунення таких порушень чинного та міжнародного законодавства, заступник голови Комітету Логвинський Г.В. діяв не у спосіб та поза межами повноважень, визначених чинним законодавством України, та прийняла рішення звернутися до Верховної Ради України стосовно вжиття заходів щодо недопущення народними депутатами України дій, що можуть бути розцінені як втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя; внести до Генеральної прокуратури України подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів, зокрема невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідних відомостей за повідомленням суддів апеляційного суду Одеської області Грищенко Лариси Дмитрівни, Олініченко Валентини Віталіївни, Мандрика Віталія Олександровича про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя.

Фото прес-служби ВРПКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби внаслідок ворожих обстрілів чотири військовослужбовці отримали осколкові поранення, ще троє - бойові травмування

подробнее

Опрос

На Вашу думку, що допоможе українцям здолати бідність?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.