​ОАСК відмовив Зурабі Аласанії у задоволенні позову до СБУ

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Зурабі Аласанії до Служби безпеки України щодо оскарження скасування його допуску до державної таємниці. Нагадаємо, позивач просив суд визнати протиправним розпорядження Центрального управління СБУ від 6 лютого 2020 року, яким було скасовано його допуск до державної таємниці, повідомляє прес-служба суду.


Справа розглядалась судом в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

У ході розгляду справи було встановлено, що Зурабі Аласанія дав згоду на обмеження прав відповідно до статті 29 Закону України «Про державну таємницю» та взяв на себе зобов`язання повідомляти про виникнення обставин, передбачених статтею 23 вищевказаного Закону, або інших обставин, що перешкоджають збереженню довіреної таємниці, а також про свій виїзд за кордон.

Як свідчать матеріали справи, у 2019 році Зурабі Аласанія виїжджав за межі України та не повідомляв про це посадову особу, яка надала йому доступ до державної таємниці, а також режимно-секретний орган за місцем зберігання його картки обліку. Відтак, позивачем було порушене зобов’язання щодо збереження державної таємниці, що у свою чергу є підставою для скасування доступу до неї згідно з пунктом 3 частини другої статті 23 Закону № 3855-XIІ. Доводи позивача про те, що сам факт неповідомлення про виїзд за кордон не міг створити передумови для розголошення чи витоку відомостей, що становлять державну таємницю, суд оцінив критично, оскільки невиконання покладених Законом на таку особу обов’язків і є невжиттям заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці.

У своєму рішенні суд вказав на необґрунтованість позовних вимог та встановив, що підстав для визнання розпорядження Центрального управління СБУ від 6 лютого 2020 протиправним немає. Суд відмовив позивачу у задоволенні позову.

Фото oask.gov.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

В россии на самом высоком уровне даже не скрывают, что не видят Украину независимой страной и призывают к ликвидации нашей государственности

подробнее

Опрос

На Вашу думку, що допоможе українцям здолати бідність?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.