Суддя, який на смерть збив 22-річного нацгвардійця, отримає компенсацію за тримання під вартою
- Подробиці
- Опубліковано 26.01.2026 09:29
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 4079

Колишній суддя Макарівського районного
суду Київської області Олексій Тандир
отримає від України компенсацію через
тримання під вартою у справі про смертельну
ДТП. У травні 2023 року Тандир на смерть збив
22-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка.
Таке
рішення виніс Європейський суд з прав людини 22 січня, вказавши на системні порушення,
повідомляє УНІАН.
Зазначається,
що тримання Тандира під вартою без визначення
застави порушило європейські стандарти
свободи та безпеки.
ЄСПЛ присудив екссудді
2 100 євро компенсації та 250 євро відшкодування
судових витрат. Ці кошти йому має виплатити
Україна.
Станом на зараз Тандир перебуває
в ізоляторі понад 2,5 року без альтернативного
запобіжного заходу. Суд наполягає, що
це є порушенням статті 5 Європейської
конвенції з прав людини, якою гарантується
право на свободу та особисту недоторканність.
У
рішенні ЄСПЛ також сказано, що українські
суди неодноразово повторювали однакові
аргументи, посилалися на гіпотетичні
ризики. Мова про імовірну втечу Тандира,
тиск на свідків або перешкоджання правосуддю,
при цьому зазначається, що не було наведено
конкретних доказів. Крім того, у суді не
розглядалася можливість застосування
альтернативних запобіжних заходів у
справі Тандира.
Фото facebook.com/kyiv.gp.gov.ua
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
24.06.2026 09:53
Збито та подавлено 95 ворожих БпЛА24.06.2026 09:47
1260 москалів подохло минулої доби на українськіц землі23.06.2026 09:47
Збито та подавлено 118 ворожих БпЛА23.06.2026 09:40
1390 кацапів подохло минулої доби на українській земліПро ситуацію навколо Константинівки, тиск на східному фронті, роль Білорусі та можливості російського наступу влітку розповідає військовий експерт Роман Світан


Коментарі