Чергові свідки знову підтверджують невинуватість Юрія Луценка

23.11.2011 – Сьогодні, 23 листопада, о 9:10 ранку судова колегія Печерського районного суду міста Києва у складі трьох суддів під головуванням судді Сергія Вовка продовжила розгляд кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
 
Нагадаємо, що суд продовжує допит свідків з боку обвинувачення і вже був допитаний сорок один свідок із 148 свідків у справі з боку звинувачення.
 
На минулому судовому засіданні суд встиг допитати двох свідків.
 
Свідок Володимир Яценко, заступник начальника відділу комплектування Центрального апарату Департаменту кадрового забезпечення МВС України, проводив розрахунок вислуги років на пенсію Л.Приступлюку. За словами свідка, всі розрахунки пенсії екс-водію відбувалися згідно чинного законодавства, тиску з боку екс-міністра чи третіх осіб з цього приводу не було. Свідок також заперечив записані в «Обвинувальному висновку» покази від його імені.
 
Свідок Олена Нещеретна, головний спеціаліст відділу контролю призначення та виплати пенсії управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, заявила: «Пенсія Леоніду Приступлюку була призначена вірно, відповідно до законів». Окрім того, нікого із підсудних вона не знає, лише «Луценка по телевізору бачила». Нещеретна також пояснила, що підписувала протокол про нарахування пенсії Л.Приступлюку. Перевіркою правильності нарахування пенсій, за словами свідка, займався інспектор, а розмір пенсії призначав комп'ютер.
 
Сьогодні в суді чекали нових свідків у справі.
 
9:25 Допитується сорок другий свідок
 
Судова колегія без зайвих слів перейшла до допиту чергового свідка у справі.
 
Допитується Ярослав Усик. Він був головним інспектором відділу комплектування Центрального апарату Департаменту кадрового забезпечення МВС України. За ним, крім інших структурних підрозділів, було закріплено і Апарат Міністра. Зокрема, він вів та оформлював особові справи працівників зазначеного структурного підрозділу МВС України. Також на нього покладалась підготовка пенсійних розрахунків, надання різного роду аналітичних інформацій кадрового характеру та інше.
 
Свідок, зокрема, зазначив: «До моїх обов’язків входила підготовка пенсійних документів, пенсійні розрахунки, які я склав, і відповідно з іншими документами передавав до пенсійного відділу для подальшого розрахунку. Пенсійні розрахунки Л.Приступлюка були складені мною та перевірені керівником відділу управління, в якому я працював. Всі розрахунки були складені на підставі послужного списку в особовій справі Леоніда Приступлюка з дотриманням відповідних правил».
 
«Порушень законодавства при складанні пенсійного розрахунку не було», – наголосив свідок Усик.
 
На запитання прокурора В.Клименка про те, чи отримував свідок будь-які вказівки щодо надання привілеїв водію міністра Приступлюку при підготовці його пенсійних розрахунків, Я.Усик відповів, що не отримував ніяких вказівок.
 
Свідок також зазначив, що лише один раз спілкувався із підсудним Приступлюком у процесі розрахунків його пенсії. А саме – для узгодження необхідних документів, які потрібно було надати для нарахування пенсії.
 
Говорячи про лист до Кабміну про зарахування стажу роботи на вільнонайманих посадах до міліцейського стажу, свідок зазначив, що конкретними актами це не врегульовано. Однак така практика зарахування стажу службовцям МВС на вільно займаних посадах існувала ще до проголошення незалежності України. «Я знаю й інші такі випадки, вони тривають і зараз, вони були ще до незалежної України», - наголосив Я.Усик.
 
Окрім того, він зазначив, що у разі невиконання своїх прямих обов’язків він би порушив дисципліну. Однак «не міг говорити про «репресії» у разі невиконання своїх функціональних обов’язків». Свідок зазначив, що незаконні пенсійні розрахунки він би не підписав.
 
На запитання адвокатів свідок зазначив, що все відбувалося «по загальноприйнятій процедурі». «Незаконних вказівок з цього приводу не було», - додав Я.Усик.
 
Захист також уточнив у свідка, чи мав екс-міністр Ю.Луценко якесь відношення до розрахунку пенсії своєму водієві Приступлюку, чи затверджував і підписував він такі документи.
 
«Ні, Луценко не мав ніякого відношення», - зазначив свідок.
 
11:00 Суд зробив технічну перерву на 10 хвилин
 
Після допиту сорок другого свідка суддя Вовк оголосив технічну перерву для підготовки допиту наступного свідка.
 
Підтримати Юрія Луценка прийшов В’ячеслав Кириленко.
 
11:16 Допитується свідок №43
 
Суд перейшов до допиту сорок третього свідка – Ольги Шумік, яка в 1995 році була призначена на посаду головного спеціаліста відділу забезпечення соціальних виплат Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку. Спеціалісти відділу займаються оформленням документів для призначення пенсії працівникам Центрального апарату МВС України та поданням документів до Пенсійного фонду України.
 
Документи на Приступлюка вона готувала на підставі розрахунку вислуги років Приступлюка, наданого кадровим апаратом. За словами свідка, все відбувалося у відповідності до вимог законодавства.
 
На уточнююче запитання, чи були якісь вказівки щодо Приступлюка на порушення вимог законодавства, свідок Шумік відповіла: «Ні, ніяких вказівок не було».
 
Суддя Вовк поцікавився у свідка, чи могли із Пенсійного фонду повернути документи на оформлення пенсії у разі неправильно поданих чи незаконних документів. Свідок відповіла, що такі документи поверталися, якщо були незаконними чи неправильними.
 
Захист запитав у свідка, чи виконувала вона суто технічні функції, на що Шумік відповіла: «Так».
 
Свідок Ольга Шумік на запитання сторони захисту також заявила, що не отримувала від екс-міністра Ю.Луценка ніяких незаконних вказівок, ні від третіх осіб із посиланням на екс-міністра. Всі процедури із оформленням пенсії Л.Приступлюку відбувалися на законних підставах.
 
12:00 Невтомні судді продовжили допит 44-го свідка
 
Судді перейшли до допиту Наталії Огняник, керівника відділу соціального забезпечення та виплат МВС.
 
У ході допиту свідок повідомила, що підписувала розрахунковий пенсійний документ Леоніда Приступлюка. Н. Огняник підкреслила, що сумнівів у правильності цього документа у неї не виникало, тому що на ньому були присутні всі необхідні підписи, були в порядку всі документи, а також був наявний лист з Кабінету Міністрів з проханням про зарахування Леоніду Приступлюку стажу на вільно займаних посадах.
 
Свідок підтвердила, що така практика зарахування стажу працівникам МВС, як у випадку з водієм Приступлюком, існувала і раніше. «Ця практика була заведена раніше», - підкреслила свідок.
 
Крім того, вона повідомила, що ні від кого вказівок щодо зарахування стажу Приступлюку не отримувала.
 
Н.Огняник також на запитання захисту про отримання незаконних вказівок від Луценка чи третіх осіб відповіла, що не отримувала ніяких незаконних вказівок.
 
12:45 Суд зробив перерву у допитах
 
Допитавши сьогодні трьох свідків, які повністю підтвердили невинуватість екс-міністра Ю.Луценка у частині нарахування пенсії екс-водію Л.Приступлюку, суд вирішив зробити перерву у судовому засіданні.
 
Наступне засідання відбудеться у четвер, 24 листопада 2011 року, о 9:10 ранку.
 
За матеріалами "Народної самооборони"


Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Усі три випадки порушення припинення вогню фіксувались на Луганському напрямку. Бойових втрат і поранень серед наших захисників немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.