Зусиллями громадськості знищення Барвенківських степів призупинене
- Подробиці
- Опубліковано 20.08.2012 06:44
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4052
Цього року українську екологічну громадськість вкрай стурбувала загроза знищення найбільшого степового масиву Харківщини – Барвенківських степів. ТОВ «Барвінок 3+» зібралося тут видобувати буре вугілля.
«З позиції екологічних чинників цей проект є дуже сумнівним. Таку цінну в природному та естетичному плані місцевість потрібно використовувати для потреб тваринництва та туризму, а не знищувати видобутком корисних копалин, – зазначив тоді заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Перспективним розвитком вказаної частини Харківської області може стати створення тут степового національного природного парку».
З огляду на це Національний екоцентр звернувся до державних органів з проханням замість вугільних розробок створити в Барвенківському районі територію природно-заповідного фонду. Мінприроди за таким зверненням доручило Держслужбі геології та надр врахувати ці пропозиції, а Держуправлінню охорони навколишнього природного середовища в Харківській області – підготовити інформацію щодо ділянок Барвенківщини, які можна заповідати.
Тепер пришла відповідь і від в.о. Голови Держслужби геології та надр С.В. Радованова. В ній, в тому числі, було зазначено, що «Станом на 13.07.2012 Держгеонадрами України не отримано погодження від Мінприроди України щодо продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування бурого вугілля Новодмитрівського родовища, розташованого у Барвенківському районі Харківської області. Таким чином, зазначений спеціальний дозвіл на користування надрами буде виставлено на аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами тільки за наявності погодження Мінприроди України».
Далі майбутнє Барвенківських степів залежить від науковців – адже створення території природно-заповідного фонду починається з науково обґрунтованого клопотання, яке зробити можуть тільки фахівці, повідомляє прес-служба НЕЦУ.
Також з цієї категорії...
![Донецкий порожняк. Во всем](http://k-z.com.ua/images/stories/ukraina/donbass_porognyak.jpg)
Донецкий порожняк. Во всем
1 мая 2013 г.
![Обострение на украино-российской границе. Идут бои](http://k-z.com.ua/images/stories/ukraina/russiyan_voyska.jpg)
Обострение на украино-российской границе. Идут...
20 июн. 2014 г.
![Стрелков скучает о славе, подтверждая, без России на Донбассе не было бы конфликта](http://k-z.com.ua/images/stories/ukraina/pots_strelkv.jpg)
Стрелков скучает о славе, подтверждая,...
21 нояб. 2014 г.
Набираючі популярність...
![Проросійські зашквари російськомовного Порошенко](http://k-z.com.ua/images/stories/-eqdNs6Gv7-0alZiS8WZO7DTxIWsOkGs.jpg)
Проросійські зашквари російськомовного Порошенко
15 февр. 2025 г.
![Завтра у Києві на дорогах очікується ожеледиця](http://k-z.com.ua/images/stories/1k3OvcreXXjznwLbsGXJh9EJjDON2RA9.jpg)
Завтра у Києві на дорогах...
15 февр. 2025 г.
![Оперативна інформація станом на 08.00 16.02.2025 щодо російського вторгнення](http://k-z.com.ua/images/stories/dHyC623HtvXoo_4J1_kLJZyDc2zmQsIt.jpg)
Оперативна інформація станом на 08.00...
16 февр. 2025 г.
Останні новини
16.02.2025 08:40
1730 кацапів подохло минулої доби на українській землі15.02.2025 21:41
Завтра у Києві на дорогах очікується ожеледиця15.02.2025 21:29
Проросійські зашквари російськомовного ПорошенкоПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 15 лютого обговорив наступні теми:
Коментарі