Україна втрачає контроль над ядерною безпекою
- Подробиці
- Опубліковано 18.11.2013 08:30
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 6911
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ).
Про загрози експлуатації енергоблоку у понадпроектний термін без виконання всіх заходів з безпеки свідчить дослідження Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №1 ЮУ АЕС, яке Національний екологічний центр України провів за технічної підтримки експертів ядерної галузі. В проаналізованому документі відсутня фактична інформація. Є тільки узагальнена і висновки по 14 факторах безпеки.
ДП НАЕК «Енергоатом» не виконав понад півсотні заходів, включених Міжнародною агенцією атомної енергії (МАГАТЕ) до Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки реактора. І частково не втілив рекомендації, розроблені після аварії на японській АЕС «Фукусіма-Даічі».
Планову кількість циклів розхолоджень на енергоблоці вже перевищено, що загрожує утворенням в корпусі реактора мікротріщин. Подальша експлуатація корпусу, який не підлягає заміні, за таких умов може призвести до серйозної аварії з викидом радіоактивних речовин в атмосферу.
Аналогів енергоблоку №1 ЮУ АЕС у світі небагато. Досвіду використання такої установки вкрай мало, що лише посилює необхідність ретельної перевірки її стану. Але на підтримку безпечної роботи АЕС в «Енергоатома» не достатньо коштів, як зазначає Тетяна Вербицька, експерт НЕЦУ: «На заходи підвищення безпеки АЕС до тарифу Енергоатому включено лише 726,7 млн. грн., а потрібно майже 3 мільярди [http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/648-2013-%D0%BF]. І це тільки у 2013 році».
Сьогодні в Южноукраїнську (Миколаївська обл.) відбуваються громадські слухання, присвячені темі продовження експлуатації старого ядерного реактора.
«Як можна обговорювати питання національного масштабу щодо подальшої долі відпрацьованого реактора на містечкових слуханнях з людьми, залежними від адміністрації ЮУ АЕС? – коментує Юрій Урбанський, виконавчий директор НЕЦУ. – Сумний досвід чорнобильської та фукусімської аварій, схоже, нічого не навчив ділків від мирного атому».
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
05.11.2025 09:37
Збито та подавлено 61 ворожий БпЛА05.11.2025 09:30
900 кацапів подохло минулої доби на українській землі04.11.2025 09:38
Збито та подавлено 92 цілі противника04.11.2025 09:31
840 москалів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак і військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 4 листопада


Коментарі