​Народ злиденіє, Ахметов багатіє

Якщо держава погодиться компенсовувати валютним позичальникам кредити за рахунок державних коштів, то більшість скажуть, що це популізм. Бо позичальники брали на себе певні ризики, отримуючи нижчу процентну ставку по кредиту. За ці ризики не мають відповідати усі інші, хто таких ризикових фінансових рішень не приймав.


Але що не дозволено бикові, то дозволено Юпітерові.

ДТЕК при гривневому бізнесі взяв майже 3 млрд. дол. кредитів, більшість - у твердій валюті. Тобто біля 24 млрд грн у той час. Біля 10 млрд грн пішли на покупку нових активів та дивіденди.

Але держава, в особі різних органів влади, вирішила, що усі споживачі мають скинутись ДТЕКу для погашення цих валютних боргів. А борги через падіння гривні виросли з 24 млрд грн до приблизно 70 млрд. грн.

Декілька круглів столів, кольорові презентації, надуті щоки про європейський практику - і примітивне перекладення валютного боргового ризику приватної компанії на усіх споживачів оформлено у «реформу».

ЕБІТДА ДТЕК (прибуток до амортизації та сплати процентів) за 3-ій квартал виросла у 4 рази у порівнянні з 2-м кв. і склала 4,2 млрд грн. Це майже вдвічі більше, аніж за все 2-е півріччя 2015 року.

Абсолютно не шкода, щоб компанія заробляла. Єдине, цей прибуток не зароблений, а призначений регулятором. Продажі вугілля - це внутрігрупові операції. Доходи групи практично повністю формує продаж е/е, а він по встановленому державою тарифу демонструє стрімкий ріст.

Ось так, тихою сапою ми всі допомагаємо валютному позичальнику. Не забудьте заплатити за листопад. Там тариф дуже хороший, у ТЕС вже хочуть поскоріше гроші отримати.

Andriy Gerus, facebook.com

Фото market.korupciya.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

На сьогодні є тільки дипломатичне врегулювання конфлікту на Донбасі. Але українська армія має готуватися і до наступу

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.