​Порошенко повертає «темники»?

Незалежною медіа-профспілкою України та онлайн журналом «Конфлікти і закони» організовано круглий стіл «Чому в Україні заохочується цензура»?


Участь у дискусії прийняли голова Незалежної медіа профспілки України Ігор Чайка, перший заступник голови, головний юрисконсульт НМПУ Олександр Тарасов, голова ГС Національна Асамблея України Іван Пєтухов, журналіст-розслідувач Артем Фурманюк, адвокат Тетяна Іванова, правозахисники Сергій Яригін, Володимир Чемерис та інші.

Експерти шукали відповіді на питання, які загрози несуть свободі слова Укази Президента України: «Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації» та Указ № 47/2017 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про Доктрину інформаційної безпеки України». Обидва укази в цивілізованому суспільстві викликали би жорстке обговорення, так як стосуються одного з найголовніших прав людини – права на свободу думки й слова.

Всі учасники круглого столу висловились дуже критично щодо змісту цих правових актів. Медіа-експерти зазначали, що укази можуть сприяти суттєвому обмеженню свободи слова, та назвали їх «диктаторськими указами» (за аналогією з «диктаторськими законами» від 16 січня 2014 р.). Адвокат Тетяна Іванова, даючи розгорнутий правовий аналіз доктрини інформаційної безпеки України, звернула увагу на розпливчатість й неточність формулювань, наприклад «руйнівний психологічний вплив». «Хто, як й за якими критеріями буде визначати, був вплив руйнівним для психології людини, чи ні? Всі ми особистості, й кожен по різному, сприймає інформацію, заганяти всіх під єдиний гребінь, це повертатись до принципів радянського тоталітаризму», – зазначила у своїй доповіді правник.

На думку голови НМПУ Ігоря Чайки: «Доктрина виглядає як декларація проти усього поганого, давайте, щоб щастя було щасливим. А з іншого боку – це декларація про трирічну бездіяльність в інформаційній сфері людей, які мали щось робити – це і Кабмін, і Адміністрація Президента, СБУ і Мінстець в першу чергу. І хоч Доктрина це не закон, а з іншого боку – це такий місточок для того, щоб ввести в закони якісь норми, спрямовані на обмеження свободи – за старим принципом: «Війна все спише».

Перший заступник голови, головний юрисконсульт НМПУ Олександр Тарасов, розвиваючи висновки колег, зазначив: «В указах часто зустрічається термін «протидія спеціальним операціям, спрямованим на загострення соціально-економічної ситуації в країні». Тобто, будь-яку критику влади в ЗМІ можна розцінювати, як «спецоперацію, спрямовану на загострення економічної ситуації», відповідно медіа та його власників треба «закривати». А що означає «підвищення рівня медіа культури суспільства»? Чим відзначається рівень медіакультури і хто буде нам його підвищувати? Колись Кучма та його команда теж опікувались медіакультурою та шляхом «темників» надавали «методичну» допомогу ЗМІ».

«Моя думка така. Не треба плодити зайві документи, треба виконувати чинне законодавство і налагодити роботу правоохоронних органів та СБУ так, щоб вони належним чином виконували свої завдання», – підсумовує медіа-юрист.

Фото з прямої трансляції круглого столуКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Президента Туреччини Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерріша зустріли протестами у Львові, куди вони прибули на зустріч із Володимиром Зеленським

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.