​У Києві презентували книжку про ліквідацію структур ОУН комуністами Польщі

У вівторок у Києві представили спільну книжку польських та українських істориків, присвячену діяльності Організації українських націоналістів на теренах Польщі в 1944-1950-их роках та її знищення. Публікація містить недоступні досі для широкої публіки архівні документи, повідомляє Польське радіо.


Збірка стала результатом співробітництва Архіву Інституту національної пам’яті Польщі та Галузевого державного архіву Служби безпеки України, а також істориків та архівістів з двох країн, котрі працюють у так званій польсько-українській робочій групі.

«Том, який ми презентуємо, присвячений ліквідації структур ОУН комуністичною владою на терені Польщі», - сказала директор архівів ІНП Польщі Мажена Крук.

Один з авторів цієї праці Марцін Маєвський з ІНП Польщі сказав, що публікація містить 127 раніше неопублікованих та частково невідомих ученим документів з архівів польського ІНП, а також з архівів радянських органів безпеки, що зберігаються в Україні.

«Згідно з цими документами, у період 1944-1947-их років насправді всі дії проти ОУН у Польщі здійснювали радянські органи безпеки. У той час Управління безпеки не цікавилося цивільними структурами ОУН, а безпосередньо боролося з Українською Повстанською Армією», - сказав він.

Український історик Юрій Шаповал звернув увагу, що документи на цю тему з польських архівів є унікальними. «Ми бачимо в них зраду з боку одного з діячів підпілля ОУН та ефективну діяльність радянських спеціальних служб у співпраці з польськими. Драматизму додають документи щодо багатьох конкретних людей та їхні зізнання», - підкреслив він.

Голова архівів ІНП Польщі Мажена Крук підкреслила, що співробітництво з архівом Служби безпеки України для польських істориків дуже важливе, бо там є дуже цінні документи. Як сказала вона, співпраця з українцями проходить дуже добре і жодних проблем з доступом до важливих документів для Польщі немає, наприклад, у справі даних КДБ на тему руху «Солідарність».

Польсько-українська робоча група істориків та архівістів працює вже 22 роки. Вона зустрічається щонайменше двічі на рік і публікує досі невідомі документи щодо сучасної історії обох країн. Дотепер опубліковано 9 томів з архівними документами.

Фото pixabay.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Нардеп Гео Лерос просил вручить «Оскар» Зеленскому за инсинуацию покушения, но даже «Слуги» не оценили его новую постановку

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.