Золота медаль від Франка: кому і за що вручають
- Подробиці
- Опубліковано 27.07.2021 14:18
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2256
Як зазначено в положенні про Міжнародну премію імені Івана Франка, щороку 27 серпня, у день народження Івана Франка, на урочистій церемонії нагородження Лауреату премії вручається диплом, грошова винагорода і пам’ятний нагрудний знак (медаль).
Знак виготовляється із золота 375 проби як proof-like і має вагу 24 грами. Золотий знак являє собою круглу медаль з вушком діаметром 30 мм. Ткана стрічка у синьо-жовтих тонах з елементом традиційної вишивки кріпиться на металевій вставці із зображенням пера та лаврового листка.
«Я син народу, що вгору йде» – такі слова викарбувано на знаку Лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка.
Кожен золотий знак є номерним, з державним пробірним клеймом, а їхня кількість обмежується кількістю лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка.
Знак виготовляється київською компанією ТОВ «Герольдмайстер» на замовлення Міжнародного фонду Івана Франка. У 2021 році вартість медалі становить 56 520 гривень.
Ескіз Знака Лауреата було відібрано під час відкритого конкурсу, який проходив навесні 2016 року. Медаль розроблено канадським художником українського походження Олегом Лесюком — головою Української спілки образотворчих митців Канади, членом Національної спілки художників України й Асоціації скульпторів Канади.
Нагадаємо, у 2021 році на золоту медаль і грошовий приз претендують троє номінантів:
Колективна монографія за ред. АЛЬФРЕДАСА БУМБЛАУСКАСА, САЛЬВІЮСА КУЛЯВІЧЮСА ТА ІГОРЯ СКОЧИЛЯСА – «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі»;
ОКСАНА КІСЬ – «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти»;
ЛЕОНІД ТИМОШЕНКО – «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)».
VІ урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка відбудеться 27 серпня у місті Дрогобичі. Захід проводить Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety та в партнерстві з Дрогобицькою міською радою.
Прес-служба Міжнародного фонду Івана Франка
Фото пресслужби Міжнародного фонду Івана Франка
Також з цієї категорії...

Президент про повернення Надії Савченко...
25 мая 2016 г.

Юрій Луценко запевнив, що слідство...
27 дек. 2016 г.

У центрі Києва вшановують пам’ять...
20 февр. 2019 г.
Набираючі популярність...

Чому затримали двох польських арбітрів...
6 авг. 2024 г.

В Одесі обурені українці штурмують...
26 окт. 2024 г.

Президент ФІФА перевірить футбольну інфраструктуру...
13 нояб. 2024 г.
Останні новини
09.09.2025 09:52
Збито та подавлено 60 ворожих БпЛА09.09.2025 09:47
950 кацапів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак і військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 8 вересня
Коментарі