Чийгоз і Умеров розкажуть у Європарламенті про порушення прав людини в Криму
- Подробиці
- Опубліковано 24.01.2018 15:28
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2207
Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров й Ахтем Чийгоз 24 січня виступлять в Європарламенті на слуханнях, присвячених ситуації з правами людини в анексованому росією Криму.
На слуханнях в законодавчому органі ЄС у Брюсселі обговорюватимуть також можливості сприяння Європейського парламенту в припиненні порушень і захисті засадничих прав на півострові, повідомляє «Голос Америки».
Протягом обговорень, які пройдуть в підкомітеті Європарламенту з прав людини, також презентують дослідження аналітичного центру євроустанови під назвою «Ситуація із правами людини в Україні та відповідь Європейського союзу, включно із відповідною діяльністю Європейського парламенту».
Російська влада 25 жовтня звільнила засуджених в анексованому Криму заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова і передала їх Туреччині. Після цього Умеров і Чийгоз приїхали до Києва.
23 січня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій закликала росію гарантувати повагу прав людини і безпеку всіх людей, які живуть в анексованому Криму, зняти заборону на Меджліс кримськотатарського народу і заборону на в’їзд кримськотатарським лідерам, звільнити всіх українських в’язнів, гарантувати доступ для міжнародних організацій до Криму. Водночас ПАРЄ вимагає від москви припинити політику «переміщення населення» в анексованому Криму.
18 січня міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у своєму звіті про стан із правами людини в світі заявила, що в Криму російська влада переслідує проукраїнських активістів і кримськотатарську громаду за їхню мирну протидію окупації півострова. Правозахисники закликали росію припинити таку практику.
Україна офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії росії. москва заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».
Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз. Фото RadioSvoboda.org
Також з цієї категорії...

ОБСЄ вже підтримує введення в...
9 апр. 2015 г.

Україна мала зробити в Криму...
3 окт. 2017 г.

Польська нафтогазова компанія підписала новий...
3 окт. 2018 г.
Набираючі популярність...

Україна - європейська держава чи...
5 июн. 2025 г.

Сили оборони України завдали удару...
6 июн. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
6 июн. 2025 г.
Останні новини
06.06.2025 11:21
Знешкоджено 406 засобів повітряного нападу!06.06.2025 11:12
1160 москалів подохло минулої доби на українській землі05.06.2025 21:56
Іран не виключає дипломатичного вирішення суперечки з США05.06.2025 20:32
Україна - європейська держава чи диктатура мафії?Операція тривала декілька місяців. Агенти СБУ замінували опори цього незаконного об’єкта. О 4:44 ранку перший вибуховий пристрій був активований!
Коментарі