Львівська обласна рада вимагає усунення скульптур левів з Меморіалу львівських орлят
- Подробиці
- Опубліковано 26.10.2018 22:17
- 
        Автор: Конфликты и законы        Конфлікти і закони  
- Переглядів: 1404

Відповідну резолюцію до українського уряду та правоохоронних органів України прийняли депутати обласної ради. Вони вважають, що скульптури на польському цвинтарі встановлені незаконно і вони є частиною польської пропаганди, повідомляє Польське радіо.
 
 У резолюції, надісланій Польському радіо прес-службою Львівської обласної ради, написано, що скульптури левів на Цвинтарі орлят у Львові раніше були частиною пропагандистсько-військового цвинтарного комплексу і нині стають причиною можливих провокацій.
 
 
За словами депутатів обласної ради, леви на польський військовий цвинтар повернули завдяки зусиллям польської сторони, але за згодою міської влади Львова. У документі депутатів зазначено, що бажання польської сторони помістити скульптури левів на цвинтарі є елементом, як написано, стратегії польських політиків, направленої на використання шовіністично-імперських настроїв щодо Львова.
 
 «Бажання таємно встановити пам’ятники польській окупації Львова триває на тлі руйнування українських пам’ятників на території Польщі, що відбувається за мовчазної згоди польської місцевої влади», - говориться у заяві депутаті Львівської обласної ради.
 
 «Зрозуміло, що згадані кам'яні фігури польські радикальні кола використовуватимуть для провокацій в Україні і стануть основою для погіршення українсько-польських відносин», - додали вони.
 
 Двох кам'яних левів повернули на Цвинтар оборонців Львова у 2015 році. Нині вони стоять там, прикриті дерев’яними щитами. Львівська обласна рада ще у 2016 році прийняла подібну резолюцію з вимогою усунути скульптури з польського кладовища.
Меморіал львівських орлят у Львові. Фото Polish Wikipedia
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
31.10.2025 10:40
Збито та подавлено 108 цілей противника31.10.2025 09:35
970 москалів подохло минулої доби на українській земліВедуча Ірина Узлова та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 31 жовтня обговорили наступні теми:

 
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
            
Коментарі