Віцеміністр закордонних справ Польщі прокоментував пакет підтримки ЄС для України
- Подробиці
- Опубліковано 02.02.2024 14:08
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 4556
Ефективні дії ЄС та польської дипломатії допомогли подолати угорський спротив щодо пакету підтримки України. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Анджей Шейна в ефірі Першої програми Польського радіо.
Він зазначив, що спільна та рішуча позиція 26 країн ЄС стала сильним сигналом прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану про те, що Євросоюз налаштований надати допомогу Україні.
Віцеміністр Анджей Шейна наголосив, що пакет підтримки Києва вартістю 50 мільярдів євро насамперед призначений для забезпечення функціонування України як держави, але є також в інтересах Польщі.
«Це має допомогти забезпечити функціонування української держави: це виплати для працівників, функціонування загалом. Це також має допомогти у повоєнній відбудові країни, а можливо, навіть ще під час війни. І, що важливо, це в життєвих інтересах, перш за все, Польщі як великої прифронтової та східної флангової країни НАТО», – сказав заступник міністра закордонних справ Анджей Шейна.
Нагадаємо, у четвер, 1 лютого, лідери ЄС домовилися надати Україні пакет підтримки на 50 мільярдів євро. Це означає, що європейським лідерам вдалося зламати опір Угорщини в цьому питанні. Уряд у Будапешті, звинувачений у проведенні проросійської політики, вже заблокував пакет підтримки України.
Неофіційно відомо, що на прохання прем'єр-міністра Віктора Орбана мають бути проведені перевірки використання коштів ЄС в Україні, але Угорщина більше не матиме можливості накласти вето на ці кошти. Лідери ЄС також запевнили, що уряд Угорщини не отримає «винагороду» у вигляді розморожування коштів ЄС, заблокованих за порушення верховенства права.
Анджей Шейна. Фото Polskie Radio
Також з цієї категорії...

Фракція «БЮТ-Батьківщина» просить уряди демократичних...
23 мар. 2012 г.

Гаазький трибунал отримав право розслідувати...
18 апр. 2014 г.

Меркель не увидела гарантий успеха...
16 февр. 2015 г.
Набираючі популярність...

Збито та подавлено 320 цілей...
3 окт. 2025 г.

Поліція Києва ліквідувала масштабний канал...
3 окт. 2025 г.

Судові дебати у справі ексТЦКуна,...
3 окт. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 3 жовтня обговорили наступні теми:
Коментарі