Ігор Курус: Необхідно зруйнувати монополію політиків на законотворення

kurus norma

 
В рамках Громадянської кампанії «За відповідальну владу» було розроблено нормативний інструмент, який може зруйнувати монополію політиків на законотворення. Про це сьогодні  під час презентації законопроекту «Про право громадян ініціювати розгляд нормативних документів органами державної влади та місцевого самоврядування» у Верховній Раді розповів Ігор Курус.


На сьогодні вся нормотворчість в Україні відбувається обраними особами, які монополізували це право і використовують це для лобіювання власних інтересів і політичної корупції . «Щоб уникнути конфлікту на державному та місцевому рівні, був розроблений законопроект про он-лайн петиції, який зменшує монополію на законотворчість і дає можливість громадянам впливати на владу безпосередньо»,- зазначив ініціатор та співавтор законопроекту Ігор Курус.

Цей документ є важливим кроком до суспільного миру в Україні. Законопроект дає право громадян без коктейлів Молотова донести свої вимоги та пропозиції до влади. «Не потрібно стояти на сцені Майдану і сподіватися, що влада почує кожного, а достатньо зайти на сайт, створити петицію та шукати однодумців, які зголосяться підписати її. Пропозиції, за які впродовж 30 днів підписалися 0,5% громадян, які мають право голосу, – обов’язкові до розгляду органами влади», - наголосив Ігор Курус.

Влада також повинна бути зацікавлена в прийнятті цього закону, оскільки він дає можливість активних громадян переорієнтувати з протистояння на співпрацю. Наступним кроком має стати прийняття ще одного законопроекту, розробленого в рамках Громадської кампанії «За відповідальну владу» під назвою: «Про вотум недовіри посадовим особам», який дозволить громадянам звільняти посадовців своїм рішенням.

Координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» Ігор Курус також продемонстрував спеціально розроблений Інтернет ресурс - www.petition.kiev.ua, на якому кожен громадянин України, може розміщувати і збирати підписи під своєю петицією.

У підсумку розробники законопроекту - народний депутат України Андрій Шевченко, координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» Ігор Курус та голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук наголосили, що даний законопроект буде внесений на реєстрацію до Верховної Ради найближчими днями. На даний момент в ініціативній групі – 8 народних депутатів із 5 фракцій, представлених у ВР.Комментарии

  +2 #1 Галина 15 июля 2014 г., 12:20:33
Полностью поддерживаю.Замечательное предложение. Народ должен принимать участие в принятии законов и отзывать тех, кто не оправдал доверия граждан Украины.

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Під Конституційним судом сьогодні було гаряче. Прийшло досить багато людей, як для ранку п‘ятниці. Усі, хто був — великі молодці!

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.