Пленарні засідання Верховної Ради України 3 вересня 2015 року

vr 0309

 
У четвер, 3 вересня 2015 року, відбулися пленарні засідання третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Ранкове пленарне засідання відкрив Перший заступник Голови Верховної Ради Андрій Парубій. Він повідомив, що Голова Верховної Ради Володимир Гройсман зараз бере участь у церемонії прощання із бійцями Національної гвардії України, які загинули від отриманих поранень внаслідок трагічних подій біля стін Верховної Ради 31 серпня.


Народні депутати, приступивши до розгляду питань порядку денного, заслухали першого заступника голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Павла Пинзеника, який доповів проект Постанови «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації» №2214a.

За результатами голосування проект постанови не набрав голосів для прийняття.

Парламентарії далі розглянули законопроекти у другому читанні.

Голова підкомітету Комітету з питань бюджету Костянтин Іщейкін доповів проект Закону «Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо експерименту в Одеській, Волинській та Львівській областях з фінансування реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення» №2315а.

Доповідач повідомив, що до законопроекту надійшла 21 поправка, з яких враховано сім, частково враховано шість і відхилено вісім.

Народні депутати розглянули поправки, на яких наполягали їх автори.

Законопроект 262 голосами було прийнято у другому читанні та в цілому.

Головуючий на вимогу фракцій «Батьківщина» і «Самопоміч» оголосив перерву на півгодини.

Після перерви А.Парубій запропонував затвердити розклад пленарних засідань на 3-4 вересня.

Народні депутати 227 голосами підтримали цю пропозицію.

Парламентарії далі розглянули законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» (щодо безоплатної передачі окремо визначеного майна)» №2660. Підготовлений до другого читання законопроект доповів голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.

Верховна Рада 228 голосами прийняла проект у другому читанні та в цілому.

В цілому були прийняті законопроекти: про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» №2493; про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо врахування відомостей про соціальний супровід сім'ї (особи) при захисті у судовому порядку сімейних прав та інтересів №2190; про внесення доповнень до Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення від сплати судового збору учасників антитерористичних операцій та членів сімей загиблих №1329.

На доопрацювання направлено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період реорганізації» №2775.

Народні депутати на пропозицію Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана хвилиною мовчання вшанували пам'ять українського поета, правозахисника і дисидента Василя Стуса, який 30 років тому загинув у пермській колонії.

Парламентарії після перерви продовжили розгляд законопроектів у другому читанні.

В.Гройсман доручив Апарату Верховної Ради запросити керівництво Міністерства екології та природних ресурсів і Державної служби України з надзвичайних ситуацій поінформувати парламентаріїв про екологічну ситуацію в столиці. «Відповідні служби мають прокоментувати те, що сьогодні відбувається в повітрі над Києвом, - смог - причини, щоб не було ніяких нісенітниць і породження чуток», - зазначив він.

Народні депутати розглянули поправки до законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення норм, які передбачають звільнення від сплати земельного податку» №1850-1, на яких наполягали автори.

За результатами голосування законопроект не набрав голосів для прийняття в цілому і був направлений на доопрацювання.

На доопрацювання було направлено законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар'єрів для розвитку державно-приватного партнерства в Україні та стимулювання інвестицій) №1058.

Народні депутати розглянули у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар'єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні)» №2844.

Головуючий поставив законопроект на сигнальне голосування. За його результатами 199 народних депутатів підтримали законопроект.

Головуючий зазначив, що рішення щодо проекту буде прийнято о 16-й годині на вечірньому засіданні.

В.Гройсман надав слово Голові Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколі Чечоткіну, який поінформував про екологічну ситуацію, яка склалася у м. Києві. Він зазначив, що у зв'язку із аномально сухою і спекотною погодою, що утримується тривалий період на території держави, значно зросла кількість пожеж в лісових масивах, на торфовищах, в сільгоспугіддях і на відкритих ділянках місцевості. В цілому за літні місяці середня температура повітря перевищила норму від півтора до трьох градусів по Цельсію, кількість опадів склала від 15 до 40 відсотків від необхідної норми, абсолютний максимум температури становив 39-37 градусів по Цельсію. За оперативними даними, у цьому році кількість пожеж в природних екосистемах збільшилася в 1,4 рази, але при цьому площа пройденої вогнем зменшилась на 189 гектарів; в лісових масивах кількість пожеж зросла в 1,8 разів, але в 2 з половиною рази зменшилась площа пройденої вогнем; на торфовищах кількість пожеж збільшилась майже в 4 рази і при цьому збільшилась в 8,3 рази їх площа.

На цей час Державною службою з надзвичайних ситуацій, за словами її очільника, у взаємодії з місцевими органами влади, з Державним агентством лісових ресурсів вживаються заходи щодо гасіння осередків торф'яних пожеж.

М.Чечоткін стосовно задимлення в місті Києві повідомив, що воно сьогодні спостерігалося зранку. За його словами, причиною стали наслідки пожежі, яка виникла вчора біля населеного пункту в Деснянському районі поблизу населеного пункту Зазим'я, на території Білодібровського лісництва. Пожежу вчора о 19-й годині було локалізовано. «Але зменшення нічної температури повітря, підвищення вологості, сприяло утворенню метрологічної димки. Наявність метрологічної димки зазвичай збільшило візуалізацію задимленості в Києві сьогодні зранку. Це природне явище, яке б виникло все одно, незалежно від того була пожежа або ні, єдине, що доповнило її - це запах диму.

На цей час продовжується повна ліквідація пожежі. До її ліквідації залучено 150 чоловік і 17 одиниць техніки, від Державної служби - 80 чоловік і 8 одиниць техніки», - повідомив Голова Державної служби.

За словами М.Чечоткіна, основними причинами виникнення пожеж в природних екосистемах є: необережне поводження з вогнем населення, особливо зараз, коли завершуються польові роботи і населення починає спалювати залишки сухої рослинності: це підпали або підпали замасковані під необережне поводження з вогнем і неналежне утримання власниками своїх земельних ділянок.

На його думку, принципово змінити протипожежну ситуацію в природних екосистемах і, зокрема, в лісових масивах, можливо тільки при одній умові - впровадження відповідальності власників земельних ділянок і лісокористувачів за стан пожежної безпеки на своїх територіях, аж до позбавлення права власності, як це робиться в інших країнах Європи. В протилежному випадку ніяких ресурсів держави для гасіння таких пожеж не вистачить.

Про радіаційний фон у столиці поінформувала заступник Міністра екології та природних ресурсів Ганна Вронська. Вона повідомила, що радіаційний фон у Києві та Київській області перебуває у межах норми та становить у середньому 10-11 мікрорентген на годину. При цьому безпечний рівень радіаційного фону складає до 30 мікрорентген на годину. Радіаційний фон у зоні відчуження становить у середньому 24 мікрорентгена на годину.

Стосовно показників забруднення атмосферного повітря Г.Вронська повідомила, що станом на 8 годину ранку, згідно даних, які надав Київський міський лабораторний центр Держсанепідемслужби, концентрація шкідливих речовин, а саме ангідриду сірчастого, перевищує максимальну разову допустиму норму у декілька разів.

Згідно даних Міністерства охорони здоров'я, таке перевищення не становить шкоди для здоров'я. Вміст азоту, діксиду, вуглецю оксиду в точках на Банковій, Михайлівській, проспект Героїв Сталінграда, Оболонському проспекті, Героїв Дніпра не перевищує максимально разову допустиму норму. Тобто ситуація знаходиться в межах контрольованої.

В.Гройсман запитав, як необхідно себе поводити людям, яких рекомендацій дотримуватися у такій ситуації?

Заступник Міністра повідомила, що згідно рекомендацій Мінприроди опрацювало зведену інформацію. Вона є на сайті Міністерства, її було опубліковано ще до 12 години. Міністерство охорони здоров'я рекомендує не виходити на вулицю, зачиняти двері, вікна і не перебувати в місцях, де можливе велике скупчення повітря, яке осідає внаслідок низького природного тиску.

Г.Вронська також повідомила, що наявність метрологічної димки збільшувала візуалізацію задимленості у місті Києві. Це сталося через те, що вночі був великий спад температури, і димка опустилася внаслідок природного тиску. Це більш був візуальний ефект.

Головуючий повідомив про входження народного депутата Сергія Березенка до складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

На цьому ранкове засідання завершилося.

На початку вечірнього засідання фракції «Самопоміч» і Радикальної партії подали заяву про оголошення перерви або надання їм можливості для заяви.

Заяву зробив голова Радикальної партії Олег Ляшко. Він повідомив, що зараз у Печерському районному суді м.Києва «по сфальсифікованому звинуваченню» перебуває учасник Революції гідності, учасник АТО Богдан Тицький. За словами О.Ляшка, Б.Тицького позбавляють можливості надати йому медичну допомогу (у Б.Тицького у трьох місцях зламана рука).

О.Ляшко також повідомив, що Б.Тицького звинувачують у тому, що він був учасником подій під Верховною Радою.

Голова фракції Радикальної партії вимагав надати медичну допомогу Богдану Тицькому, а також об'єктивного розслідування його справи.

Народні депутати продовжили розгляд питань порядку денного.

В.Гройсман поставив на сигнальне голосування розглянутий на ранковому засіданні законопроект №2844.

За його результатами 198 парламентаріїв підтримали законопроект.

Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк закликав колег прийняти законопроект.

227 голосами законопроект після двох спроб було направлено на доопрацювання.

До порядку денного третьої сесії було включено проект Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав і міжнародних парламентських асамблей щодо порушення Російською Федерацією основоположних прав і свобод людини та посилення політичних переслідувань» №3007.

Народні депутати не підтримали включення до порядку денного третьої сесії законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» №3008.

Підготовлений до другого читання проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення» №1831 доповіла голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар. Вона зазначила, що метою законопроекту є зведення до мінімуму концентрацію аудіовізуальних ЗМІ, що зробить більш прозорою діяльність українських мовників та провайдерів, запровадить додаткові гарантії свободи слова та створить передумови для прозорого ліцензування телерадіомовлення як запоруки вільного поширення об'єктивної та неупередженої інформації, вільної від будь-якого тиску та цензури. Прийняття закону про забезпечення прозорості відносин власності міститься в Плані заходів із виконання обов'язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи.

Народні депутати розглянули поправки до законопроекту. Вони, зокрема, підтримали поправку, яка забороняє офшорним компаніям, а також резидентам країн-агресорів бути власниками ЗМІ.

237 голосами законопроект було прийнято у другому читанні та в цілому.

Парламентарії не підтримали пропозицію головуючого про включення до порядку денного третьої сесії законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» №3008.

Народний депутат Леонід Ємець зробив заяву двох фракцій, які вимагали оголосити перерву або надати можливість для виступу.

Він повідомив про зареєстрований у Верховній Раді законопроект «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна» №3025, який передбачає визначення механізмів, що забезпечуватимуть можливість звернення стягнення на грошові кошти та інше майно, здобуте у незаконний спосіб окремими колишніми вищими посадовими особами держави, враховуючи їх переховування від органів досудового розслідування та суду і намагання уникнути відповідальності та в подальшому привласнити таке майно.

Проектом пропонується запровадити особливий режим спеціальної конфіскації грошових коштів та/або іншого майна усуненого з поста Президента України - януковича в.ф., колишніх членів Уряду, у тому числі, Азарова М.Я., Арбузова С.Г., Захарченка В.Ю., Клименка О.В. та фізичних і юридичних осіб, стосовно яких є підстави вважати, що вони прямо чи опосередковано пов'язані із фінансовими та корупційними зловживаннями цих високопосадовців.

Л.Ємець закликав колег включити цей законопроект до порядку денного третьої сесії.

Підготовлений до другого читання законопроект «Про електронну комерцію» №0957 доповів голова підкомітету Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Павло Різаненко. Він поінформував про враховані пропозиції і повідомив, що Комітет рекомендує з їх врахуванням прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

За результатами голосування законопроект 235 голосами було прийнято в цілому.

Народні депутати не підтримали включення до порядку денного законопроекту «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна» №3025.

Представники фракцій висловилися на підтримку законопроекту і закликали парламентаріїв включити цей законопроект до порядку денного третьої сесії.

Під час голосування законопроект набрав 214 голосів.

Народні депутати повернулися до питання включення до порядку денного третьої сесії законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» №3008.

На його підтримку висловилося кілька парламентаріїв.

Головуючий поставив на голосування пропозицію про включення законопроекту до порядку денного сесії. «За» проголосувало 199 парламентаріїв.

У сесійному залі відбулася дискусія щодо необхідності включення цього законопроекту до порядку денного третьої сесії. В ній взяли участь народні депутати, які працювали в органах самоврядування. Вони підтримали законопроект.

Гройсман, підсумовуючи, повідомив, що законопроект №3008 буде поставлено на голосування на пленарному засіданні взавтра і оголосив вечірнє засідання закритим.

Наступне пленарне засідання третьої сесії відбудеться у п'ятницю, 4 вересня, повідомляє Інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.