Пленарне засідання Верховної Ради України 31 травня 2016 року

vr nadiya

 
Для участі у пленарному засіданні зареєструвалося 341 народних депутатів. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання. А.Парубій зазначив, що 25 травня назавжди увійде в історію як день визволення Героя України Надії Савченко.


«Вона стала незламним символом України в той період, коли Україна була у вогні, коли Україна боролася проти російського окупанта», - наголосив А.Парубій.

Він нагадав, що понад 700 днів тривала її боротьба і в цій боротьбі Україна і Надя Савченко здобула переконливу перемогу.

Народні депутати оплесками привітали Надію Савченко.

Головуючий надав слово для виступу народному депутатові Надії Савченко.

Вона сказала, що повернулася і включається в роботу.

Н.Савченко подякувала всім українцям, які боролися за неї, всі українцям світу, які підіймали свідомість громадськості, які підтримали її і Україну.


Надія Савченко зняла свій портрет з трибуни для виступів, замінивши його новим, на якому зображені українські військовослужбовці, які зараз знаходяться у полоні.

Із заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили уповноважені представники депутатських фракцій і груп.

Парламентарії приступили до розгляду питань порядку денного.

Народні депутати розглянули у першому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо соціальних виплат) №4316.

За результатами голосування законопроект відхилено.

Ухвалено Закон «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації близьких родичів осіб, які загинули під час безпосередньої участі в антитерористичній операції)».

Законодавчим актом встановлено, що військовозобов’язані, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відповідні зміни внесено до частини другої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Проект Закону зареєстровано за №4482.

Ухвалено Постанову «Про відзначення 75-річчя з дня народження Богдана Ступки (27 серпня 2016 року)».

Документом, зокрема, пропонується:

Урочисто відзначити на державному рівні 75-річчя з дня народження Богдана Ступки.

Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

утворити організаційний комітет з питань підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 75-річчя з дня народження Богдана Ступки;

розробити і затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 75-річчя з дня народження Богдана Ступки, вирішити питання фінансового і матеріально-технічного забезпечення цих заходів.

У плані заходів, зокрема, передбачити:

необхідність завершення розробки та встановлення пам’ятника Богдану Ступці на місці його поховання;

створення музею Богдана Ступки у приміщенні Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка;

проведення урочистостей з нагоди 75-річчя з дня народження Богдана Ступки у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.

Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені життю і творчості Богдана Ступки, та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 75-річчя з дня його народження.

Рекомендувати Державному агентству України з питань кіно організувати показ фільмів за участі Богдана Ступки.

Запропонувати:

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 75-річчю з дня народження Богдана Ступки;

Українському державному підприємству поштового зв'язку «Укрпошта» видати поштову марку, присвячену 75-річчю з дня народження Богдана Ступки.

Відповідний проект постанови зареєстровано за №4348.

Прийнято Закон «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів».

Законодавчим актом підрозділ 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено пунктом 15, згідно з яким «тимчасово, до 31 грудня 2018 року, встановити ставки акцизного податку на такі товари:

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД:

Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Ставка податку у твердій сумі з одиниці реалізованого товару (продукції) (специфічні):

8703 Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі:

- інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та з кривошипно-шатунним механізмом:

8703 21 - з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1000 куб. см:

8703 21 90 - що використовувалися 0,102 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна

8703 22 - з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см:

8703 22 90 - що використовувалися 0,063 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна

8703 23 - з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 3000 куб. см:

8703 23 90 - що використовувалися:

8703 23 90 11

8703 23 90 13 - з об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2200 куб. см 0,267 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна

8703 23 90 31

8703 23 90 33 - з об’ємом циліндрів двигуна понад 2200 куб. см, але не більш як 3000 куб. см 0,276 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна

8703 24 - з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см:

8703 24 90 - що використовувалися 2,209 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна

- інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем):

8703 31 - з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1500 куб. см:

8703 31 90 - що використовувалися 0,103 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна

8703 32 - з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2500 куб. см:

8703 32 90 - що використовувалися 0,327 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна

8703 33 - з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2500 куб. см:

8703 33 90 - що використовувалися 2,209 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

Згідно із Законом, «ставки акцизного податку, встановлені цим пунктом, не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:

мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаною державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;

вироблені до 1 січня 2010 року;

ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду у кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані ставки акцизного податку, визначені цим пунктом, платник податку зобов’язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 цього Кодексу».

Цей Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Проект Закону зареєстровано за №3251.

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій».

Документом передбачено утворення сучасних умов залучення інвестицій шляхом максимального спрощення порядку залучення інвестицій через запровадження заявницького принципу їх державного обліку, унеможливлення прояв ознак корупції при їх державної реєстрації та введення окремих кодифікаційних змін до чинного законодавства.

Відповідний законопроект зареєстровано за №2763.

Прийнято за основу проект Закону «Про Установу бізнес-омбудсмена».

Законопроектом пропонується запровадити на законодавчому рівні в Україні інститут бізнес-омбудсмена в якості посередника, незалежної, третьої особи, що сприяє суб’єктам підприємництва у захисті їх права на підприємницьку діяльність.

Проектом також пропонується визначити правові засади створення та організації діяльності Установи бізнес-омбудсмена, напрями її діяльності, а також принципи її взаємовідносин з державою, державними органами, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що перебувають у сфері їх управління, а також суб’єктами підприємництва.

Проект Закону зареєстровано за №4591.

Головуючий закрив ранкове пленарне засідання.

Після відбулося вечірнє засідання Верховної Ради України.

Народні депутати продовжили розгляд питань порядку денного.

Прийнято Закон «Про внесення змін до ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» (щодо уточнення деяких положень)».

Законодавчим актом доповнено частину 1 статті 23 Закону України «Про національну поліцію» новим пунктом 26, у якому до основних повноважень Національної поліції віднесено «здійснення оперативно-розшукової діяльності відповідно до закону».

Проект Закону зареєстровано за №4294.

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп‘яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції».

Законопроектом передбачається внести зміни до статті 25 та статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Проектом, зокрема, пропонується викласти частину 1 статті 25 «Основні і додаткові адміністративні стягнення» КУпАП у новій редакції, визначивши, що позбавлення права керування транспортними засобами може застосовуватися і як основне, і як додаткове адміністративне стягнення, та викласти абзац 2 частини 1, частини 2-3 та абзац 2 частини 4 статті 130 КУпАП «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції» у новій редакції, змінивши розмір та види адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1-4 цієї статті, та, відповідно, змінити кваліфікуючі ознаки, передбачені частинами 2-3 цієї статті.

Зокрема, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1-4 статті 130 КУпАП, одним із основних адміністративних стягнень пропонується передбачити штраф у розмірі шістсот, тисяча двісті та дві тисячі чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проектом також пропонується встановити, що порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Проект Закону зареєстровано за №4373.

Ухвалено Закон «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів».

Згідно із документом:

для усіх лікарських засобів, які реєструються в Україні, скорочено термін ухвалення рішення щодо їх реєстрації чи відмови у реєстрації з місячного терміну до 10 робочих днів;

лікарські засоби, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, лікарські засоби, що за централізованою процедурою зареєстровані компетентним органом Європейського Союзу, для застосування на території цих країн чи держав - членів Європейського Союзу, дозволено реєструвати за спрощеною процедурою.

Закон прийнято з урахуванням техніко-юридичних поправок.

Відповідний законопроект зареєстровано за №4484.

Прийнято Постанову «Про Звернення Верховної Ради Українидо Сенату Французької Республіки».

Верховна Рада України затвердила Звернення Верховної Ради України до Сенату Французької Республіки.

Верховна Рада України:

закликає Сенат Французької Республіки не допустити ухвалення рішення, яке може бути сприйняте Російською Федерацією як послаблення єдності позиції Європейського Союзу щодо неприйнятності і засудження протиправних дій Москви на міжнародній арені, а також підірвати зусилля Французької Республіки, спрямовані на мирне врегулювання ситуації в та довкола України;

звертається до Сенату Французької Республіки із закликом рішуче засудити порушення Російською Федерацією основоположних норм і принципів міжнародного права, яке проявляється у її насильницьких діях на території України;

закликає Сенат Французької Республіки усіляко сприяти продовженню тиску на Російську Федерацію як країну, що грубо порушує Статут Організації Об’єднаних Націй, Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року (Будапештський меморандум), Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму до остаточного повернення цієї держави у міжнародно-правове поле.

Проект Постанови зареєстровано за №4731.

Прийнято Постанову «Про Звернення Верховної Ради України до Європейського Парламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської Комісії, парламентів та керівництва держав-членів ЄС щодо запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України».

Верховна Рада звертається до Європейського Парламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської Комісії, парламентів, глав держав та урядів, міністрів юстиції і внутрішніх справ держав-членів ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейна, Норвегії та Швейцарії завершити всі юридичні процедури, які необхідні для схвалення законодавчої ініціативи про внесення змін до Регламенту Ради (ЄС) № 539/2001 від 15.03.2001 р. щодо запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України вже найближчим часом, до початку літніх канікул.

Проект Постанови зареєстровано за №4730.

Голова Верховної Ради України А.Парубій закрив вечірнє засідання, повідомляє Інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Під Конституційним судом сьогодні було гаряче. Прийшло досить багато людей, як для ранку п‘ятниці. Усі, хто був — великі молодці!

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.