Крим заявляє про намір ігнорувати екологічні закони Росії

krim zapovidniki

 
Як ми повідомляли раніше, анексія Криму ставить під загрозу знищення третини українських заповідників, що розміщуються саме на території півострова. Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі - ПЗ), національний природний парк «Чарівна Гавань»), Державному агентству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ «Мис Мартьян»). Власного органу, який би опікувався заповідними територіями в Криму немає. Питання подальшої долі кримських заповідників лишається одним з найбільш актуальних проблем в галузі охорони природи в Україні.


За повідомленням інформагенства «КримІнформ», 27 березня у Симферополі відбулась прес-конференція голови Республіканського комітету з охорони навколишнього природного середовища Геннадія Нараєва. За його словами, питання управління кримськими заповідниками піднімалося на зустрічі з делегацією Міністерства екології та природних ресурсів Російської Федерації . «Ми хочемо зберегти кримські заповідники у своїй юрисдикції» , - зазначив Нараєв у своєму виступі. Глава Рескомприроди уточнив , що влада розглядає об'єднання всіх 6 природних заповідників Криму в єдиний зі статусом «біосферного», що дозволить усунути розрізнене підпорядкування заповідників.

«Заяви керівництва Рескомприроди демонструють непрофесіоналізм і байдуже зверхнє ставлення не лише до українського законодавства, а і до російського», – коментує ситуацію заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Згідно Федерального Закону РФ «Про особливо охоронювані природні території» (ООПТ), національні парки і природні заповідники – винятково федеральні об’єкти і підпорядковані винятково Мінприроди Росії. Заповідники є найвищою категорією охоронюваних територій і не можуть мати місцеве значення».

«Статус біосферного резервату заповідникам Криму також присвоїти неможливо, адже зробити це може лише Комісія ЮНЕСКО з подання влади. Проте в світлі концептуального визнання цілісності України на рівні ООН, уявити таке рішення ЮНЕСКО важко», – додає Василюк.

Джерело в Мінприроди РФ повідомляє, що станом на 28.03.2014 жодних доручень щодо кримських заповідників немає. Крім того, пропозиції самого Мінприроди Росії, підготовлені для розгляду у Криму, лежать в правовому полі і цим зовсім відрізняються від «самодіяльності» Рескомприроди. Зокрема, на рівні Департаменту державної політики і регулювання у сфері охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки Мінприроди РФ висунуто такі пропозиції:

1. Включити 6 державних природних заповідників, 1 національний парк , 17 природних заказників у федеральну систему ООПТ РФ, передавши їх у відання і безпосереднє управління Мінприроди Росії з виділенням Міністерству відповідних бюджетних асигнувань на їх утримання.

2. Для безпосереднього управління зазначеними ООПТ створити спеціалізовані федеральні державні бюджетні установи.

3. Включити Нікітський ботанічний сад у федеральну систему ООПТ і передати його у відання Російської академії наук.

4. Розглядати інші ООПТ як ООПТ республіканського значення, зосередивши державне управління ними в уповноваженому органі виконавчої влади Республіки Крим.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Обидва випадки зафіксовано на Луганському напрямку. Бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил не було

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.