У 75-ті роковини депортації кримські татари залишаються жертвою жорстокості кремля - заява США
- Подробиці
- Опубліковано 18.05.2019 13:00
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1823
75 років тому більше 230 000 кримських татар було депортовано з Криму до Центральної Азії за указом СРСР про депортацію від 18 травня 1944 року. Два покоління кримські татари боролись за повернення до своєї Вітчизни, йдеться в заяві тимчасово повіреного у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміана, виданій з нагоди 75-тих роковин депортації, яку цитує «Голос Америки».
Після повернення до Криму у 1980-х кримські татари розвивали свою культуру, засновували школи, де навчали їх мовою, а також створили орган самоврядування – Меджліс, нагадує Каміан.
«Тепер Кримські татари – громадяни незалежної України – знову є жертвами репресій та жорстокості кремля, - йдеться в заяві. - Після незаконної окупації уряд росії вдавався до насильства, що включає вбивства, примусові зникнення, катування кримських татар і противників окупації».
Десятки тисяч татар мусили полишити Крим через побоювання за свою безпеку на землі своїх пращурів. Мустафі Джемілєву заборонено в'їзд до Криму, а десятки кримських татар утримують в російських в'язницях за політичними звинуваченнями, йдеться в заяві.
Серед порушень росії стосовно татар, в США наголосили на тому, що озброєні сили служб безпеки в масках тероризують оселі, школи, мечеті кримських татар. росія заборонила Меджліс, заблокувала і вигнала татаромовні ЗМІ і заборонила викладати в школах їх мову.
США закликали росію припинити репресії кримських татар та противників окупації і виконувати зобов'язання в рамках міжнародного права; припинити окупацію Криму та звільнити кримських татар та інших українців, несправедливо ув'язнених. У заяві також підтверджується, що санкції залишаться до повного повернення росією контролю над цією територією України.
Ще одним важливим виявом міжнародної солідарності з кримськими татарами стало рішення парламенту Латвії. 9 травня латвійський парламент визнав депортацію 1944 року геноцидом кримських татар.
«У цілому історичні джерела вказують на здійснюваний геноцид радянської влади проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. У тому числі і проти кримських татар, як етнічної групи, щоб знищити її культуру і соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова і вижити кримських татар з їхньої Батьківщини», - цитує заяву Сейму український урядовий портал.
Фото АР
Також з цієї категорії...

День ВМФ - Севастополь 2015:...
26 июл. 2015 г.

Севастопольцы в очередной раз испачкали...
26 мар. 2017 г.

Викрито схему незаконного продажу авіаквитків...
25 мая 2018 г.
Набираючі популярність...

Сирський - совковий непотріб чи...
15 апр. 2025 г.

Поліція Києва встановлює обставини події,...
22 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
28 апр. 2025 г.
Останні новини
28.04.2025 09:12
1160 москалів подохло минулої доби на українській землі27.04.2025 10:03
1030 кацапів подохло минулої доби на українській землі26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі