​росія прагне створити військову базу в Лівії і перешкодити аналогічним планам США

росія націлена на створення військової бази в Лівії. Про це розповіли на допитах російські агенти Максим Шугалей і Самер Суейфан, схоплені в липні минулого року урядовими силами Лівії. Вони зізналися, що є співробітниками компанії Євгенія Пригожина, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


У командуванні операції «Вулкан гніву», що проводиться визнаним ООН Урядом національної згоди (УНЗ) Лівії, повідомили, що співробітники однієї з російських компаній займалися збиранням інформації про військову і економічну ситуацію в північно-африканській країні.

Максим Шугалей і Самер Суейфан розповіли слідству, що неодноразово зустрічалися з оголошеним у міжнародний розшук сином поваленого диктатора Муамара Каддафі - Сейфульісламом.

Шугалей і Суейфан працювали в компанії Євгенія Пригожина і перед ними, в числі інших, була поставлена задача – у разі проведення виборів в Лівії домогтися обрання лояльних росії кандидатів.

У ході розслідування з'ясувалося також, що Шугалею і Суейфану допомагали двоє інших агентів - Олександр Прокоф'єв і Костянтин Александров.

Агенти підготували підроблені печатки для проведення фінансових операцій, а також співпрацювали з окремими групами лівійців з метою збору інформації та впливу на політичні процеси.

З мобільних телефонів і комп'ютерів затриманих вилучено документи, з яких випливає, що росія планувала створити в Лівії військову базу і перешкодити аналогічним планам США.

У той же час агенти докладали зусиль до того, щоб росія змогла забезпечити повний контроль над лівійською нафтовою і газовою промисловістю.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 19 березня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2026.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.