П’ять причин, через які українці не платять податків і не будуть цього робити й далі

kapranovi

 
(відкритий лист Прем’єр міністру України, міністру фінансів та міністру економічного розвитку)


Вельмишановні пане Яценюк, пані Яресько та пане Абрамавічус!

Українці не хочуть платити податки. Але при цьому охоче жертвують на армію.
Українці ненавидять податківців. Але при цьому пишаються волонтерами.
Українці не хочуть фінансувати державу. Але при цьому проливають за неї кров.
Вас ніколи не турбували ці парадокси? Ви розумієте їхні причини?
Якщо ні, то ви не зможете керувати нашою економікою.
Дозвольте спробувати допомогти вам відкрити очі на п’ять причин того, що українці не платять податків:

1. Держава нараховує податки, як вуличний кидайло.
2. Державні органи – це банда рекетирів.
3. Платити податки надто ризиковано.
4. Платити податки – розкіш, яку не кожен може собі дозволити.
5. Держава геть дурна.

Ну а тепер дозвольте докладно по кожному пункту.

1. Держава нараховує податки, як вуличний кидайло.

Закон проголошує 18% податку на прибуток, 20% ПДВ, 5 або 10% єдиного податку, і так далі. Але раптом виявляється, що податок на прибуток треба платити авансом – прибутку ще нема, а гроші вже плати. Або що сума ПДВ не іде до зарахування, коли купуєш основні засоби – наприклад, автомашину (при тому, що продавець платить ПДВ на повну). Чи, скажімо, сумнозвісна «перша подія». Чи обмеження на діяльність «спрощенців». Або анонсований 30-відсотковий податок на перевищення витрат над доходами…

Досвідчений бухгалтер опише вам ще безліч таких випадків. Це вже не можна назвати словом «закон». Це – гра у «наперсток», яку так полюбляють вуличні кидайли.

А українці не люблять мати справу з кидайлами.

2. Державні органи – це банда рекетирів.

Підприємця може закрити-зупинити будь-хто: податківець, пожежник, санстанція, інспекція праці, архітектурна, екологічна чи інша, благоустрій… І головне – чиновник нічим не відповідає за свої незаконні дії. Якщо навіть ви й відспорите справу у судах (що дуже складно), чиновнику рівно нічого не буде. Якщо ви відсудите з держави покриття своїх збитків (що майже неймовірно), все одно чиновнику нічого не буде. Він може робити, що захоче – закон і практика його застосування гарантують недоторканість, навіть якщо такі дії завдають збитків державі. Інакше кажучи, держава усіма своїми силами захищає рекетирів і усіма своїми (а насправді нашими) активами відповідає за їхні дії. Вони можуть зробити з вами все, а ви з ними – нічого.

Можна, звісно, героїчно стати на прю і загинути у безнадійній боротьбі за справедливість, ну а можна не гинути, а працювати так, щоб не трапляти владі на очі. Вгадайте, який вибір роблять українці? Правильно. Ідуть у тінь.

Тіньовий ринок – це підпілля, а українці мають величезний досвід боротьби у підпіллі.

3. Платити податки надто ризиковано.

Боронь Боже вас стати великим або й просто помітним платником податків. Бо тоді вас візьмуть на окремий облік і щороку присилатимуть перевірку із завданням стягнути додатково суму від 10 до 20 відсотків сплаченого за рік. Навіть якщо усе нараховано і сплачено точно. Перейнятливі інспектори податкової часто радять навмисне робити помилки в обліку на відповідну суму, а під час перевірки для економії часу одразу їх пред’являти. Мовляв, «легше і вам і нам».

А на десерт вас весь час тероризуватимуть протизаконними вимогами і стягненнями, від чого захистити не зможе (і, скоріше, не захоче) навіть суд.

Українці не пнуться ризикувати головою заради сплати податків.

4. Платити податки – розкіш, яку не кожен може собі дозволити.

Тут не йдеться про основні суми. Якщо ваш бізнес масштабніший за ятку на базарі, вам доведеться платити зарплатню аномальній кількості бухгалтерів. Бо система оподаткування у нас не просто нелогічна, складна і заплутана. Вона ще й весь час змінюється. А якщо бухгалтери раптом помиляться, саме на ваші плечі ляже оплата фінансових санкцій.

Втім, крім бухгалтерів вам доведеться оплачувати кваліфікованих адвокатів, бо податкові органи постійно атакуватимуть вас, починаючи з викликів на співбесіди, вимог надати «усі документи», аж до нарахування неіснуючих заборгованостей, анулювання свідоцтва платника ПДВ, а в недалекому майбутньому і списання коштів зі спецрахунку. Усе це доведеться відспорювати у судах, оплачуючи не тільки юристів, але й судові видатки. До того ж треба розуміти, що суд далеко не завжди ставатиме на вашу сторону, а це теж влетить у копієчку.

Українці не настільки багаті, щоб окрім податків платити непомірні суми за задоволення їх нараховувати і відстоювати.

5. Держава геть дурна.

Якщо людина ухвалила рішення і потім міняє його мало не щодня, вона є безвідповідальною? Недалекоглядною? Чи просто недалекою?

А держава змінює раз затверджену податкову систему безперервно. До появи славнозвісного Податкового кодексу Верховною Радою було ухвалено кілька сотень змін до основних законів – про ПДВ та про податок на прибуток. Здавалося б, кодекс приймали саме для того, щоб покласти цьому край. Але перші зміни до цього документу з’явилися вже через ТРИ ТИЖНІ після його підписання. І за чотири роки кількість поправок перевалила за сім десятків.

Другий приклад – ідентифікаційні коди. Той самий славнозвісний винахід Азарова, який мав чітко визначати платника податків, щоб не плутатися у тезках чи варіантах написання. Маємо результат. Якщо у звіті до Пенсійного фонду ви разом із точним кодом вкажете неточне ім’я (наприклад, Наталія замість Наталя), людині не зарахують стаж – попри те, що усі платежі були зроблені і звітність подано. І це не жарт.

А «наскрізна» нумерація податкових накладних? А електронна реєстрація накладних на великі суми? А параноїдальні спроби співставити усі податкові в одному загальнодержавному електронному реєстрі? Ну і як вершина безумства – спецрахунки з ПДВ.

Маємо явні ознаки психічної хвороби, на яку у нашому випадку слабує не людина, а держава. Ця хвороба зветься азарівщиною, від прізвища надзвичайно талановитого творця нашої податкової системи – Миколи Яновича Азарова, особи, щедро обдарованої лінгвістично та макроекономічно.

Але мусимо попередити:

Вельмишановна пані Наталю, чи Наталіє! (На жаль, не знаємо, як саме у Вас написано у податковому коді.) Вельмишановний пане Айварасе! Враховуйте, що азарівщина – це інфекційна психічна хвороба. Нею заражаються під час службового спілкування з українськими чиновниками.

Зверніть увагу на вашого очільника, пана Арсенія Яценюка. Їй Богу, до призначення на цю високу посаду він був адекватним. Ми особисто тому свідки. Але кілька місяців прем’єрства змінили цю людину до непізнаваності. Чого варті одні спецрахунки, що він їх вводить з січня. Така апокаліптична спроба знищити економіку країни заради того, щоб було чим відшкодувати ПДВ експортерам, заслуговує на глобальне медичне обстеження у найкращих психіатричних клініках. Навіть у Азарова не вистачило духу здійснити цей шахідський терористичний акт. Хоча саме він ці спецрахунки і вигадав.

Якби пану Арсенію до початку його прем’єрства хтось запропонував витягти з підприємців живі гроші у сумі 16 відсотків ВВП і заблокувати їх на спецрахунках, він би першим потелефонував у швидку. А тепер той-таки пан Яценюк вперто наполягає саме на цьому варіанті знищення України.

УВАГА! Азарівщина є заразною! Ми вже відчуваємо, що нових очільників економічного блоку серйозно лихоманить. Бачимо, що пропонує Міністерство фінансів на економічних нарадах, і як намагається експропріювати тих, кого узріло всевидюче око державної статистики. А Мінекономрозвитку зовсім не поспішає ставати на оборону пограбованих.

Держава у нас геть дурна. І роблять її дурною здурілі або від природи дурні чиновники.

Українці ж не хочуть мати нічого спільного з дурнями, бо відомо, що краще з розумним втратити ніж з дурним заробити.

Усе це призводить до масового ухиляння українців від податків, а оскільки ви не ведете навіть пальцем, щоб знищити ці причини, то навіть не розраховуйте на якісь зміни.

Справжню економіку України не помітно з вікон ваших кабінетів та звітів Держкомстату. Попри старання держави, українці усе ще вирощують, виробляють, переробляють, торгують і винаходять. Просто ви, Богу дякувати, не маєте жодної уяви про справжні масштаби цього процесу. І, на щастя, не можете йому завадити.

Ви будете невтомно ганятися за кожним з нас, виховувати нових податківців, підвищуючи їхню злобність, нацьковувати цих тварюк на підприємців, як янукович свого часу надрочував «беркут» на громадян. Однак фінал цієї історії легко спрогнозувати.

Українці не будуть платити податків, поки кожна з перелічених причин не потоне у Забудь-річці. І не думайте, що ви чимсь відрізняєтеся від «папєрєдніків». Вони теж вважали, що корінь зла у тому, що усі підприємці ховаються від податків. І були щиро переконані, що задачею держави є спіймати й покарати кожного.

Зрозумійте, українці не платять податків просто тому, що не вірять власній державі, бояться її і не поважають. І, на жаль, мають для такого ставлення усі підстави.

P.S. Ми не є прибічниками платформи 5.10 та інших ідеологій економічного примітивізму. Ми взагалі не є економістами. Усе викладене базується виключно на нашому особистому сумному досвіді, який включає наїзди податкової інспекції, міліції (податкової та звичайної), прокуратури, санстанції, СБУ, інспекції з охорони праці, пожежників та іншої нечисті.

Усе це ми випробували на власних спинах, і все через те, що, як останні ідіоти, ще й досі платимо податки.

Щиро ваші. Брати КапрановиКомментарии

  +97 #1 петр 03 янв. 2015 г., 21:11:19
Забыли еще сказать что с нынешними антинародными тарифами и зарплатами без налогов выжить тяжело!!! Просто ВЫЖИТЬ! Вдумайтесь... Банда пришла еще хуже чем Янукович!
  +7 #2 Світлана 03 янв. 2015 г., 21:13:22
Браво!!! Чистісенька правда!!! А ще треба було б додати і про таку новину, як перевірка податківцями правильності ведення первинного бухгалтерського обліку!!! Капець - і обліку, і обліковцям....
  +6 #3 Браво 03 янв. 2015 г., 21:16:20
Отлично написано. Вот бы еще официально отослать адресату, а то сделает вид что не заметил.
  +6 #4 Олександр 03 янв. 2015 г., 21:20:03
Все це щира правда :lol:
  +6 #5 Валентина 03 янв. 2015 г., 21:20:31
Пенсіонери також мають " подаруночок" під ялинку, а саме 15% податок на песії після 3650, якщо врахувати, що в основному пенсії 3650 - 70000гр. отримують пенсіонери, які пропрацювали в шкідливих умовах, або чорнобильці. А скільки в нас працюючих пенсіонерів серед депутатів, суддів, міністрів, пенсії яких для нас простих смертних виглядають захмарними.
  -4 #6 Андрій 03 янв. 2015 г., 21:22:45
У нас всі знають, як врятувати неньку, але чомусь вона не рятується. Чи то ми дурні, чи то така в нас історична карма. До речі санстанції вже два роки не існує (реформована за часів Янучара) та й заборонити діяльність суб"єкта господарювання можливо тільки в судовому порядку. Навіть, як що зазначений суб"єкт господарювання буде винен у отруєнні (захворюванні) десятків людей відповідних чутливих санкцій він не отримає. Брати Капранови забувають, що держава існує не для підприємців, як святих, та контролюючих органів, як не чистих, а для громадян, Завдання держави не хитатися від тотального контролю до повної підприємницької анархії, а створювати умови розумного партнерства для покращення життя переважної більшості громадян, а не окремих груп, будь то підприємці, або контролери.
  +0 #7 Анатолий 03 янв. 2015 г., 21:24:25
:-)
  +0 #8 Анатолий 03 янв. 2015 г., 21:26:33
:-) майже ТАК.
  +13 #9 Нимчин Сергей 03 янв. 2015 г., 21:26:43
С этой статьёй тяжело не согласиться, всё это прикрывается тяжёлым положением в стране в связи с войной . Честно говоря этот поппулизм и затягивание петли на шеи предпринимателей уже З_А_Е_Б,,,,,Л_О
  +9 #10 Гость 03 янв. 2015 г., 21:29:12
Всё описано правильно и поддерживаю полностью.Только вспомним ещё об одном налоге на пенсию где три прожиточных минимума не облагаются,а последующая сумма облагается 20%.Так как же быть шахтёрам,которые по 20-25 лет в шахте отработали с надеждой на достойную пенсию,а теперь их и металлургов,машиностроителей всех кинули.Человек за всю жизнь платит налоги на достойную пенсию,а приходит пенсия и с неё налог абсурд.Где Европа это ж...а и путь к нищенству.Эти хохло-эвреи поиграют на Украине,как в песочнице и если что могут дёргнуть на святую землю,а народу Украины ,,мычать,,как и всегда. Не удивлюсь если скоро народ пойдёт за вопросами в столицу
  +10 #11 Дмитрий 03 янв. 2015 г., 21:29:24
соглашаюсь с каждой буквой. для того, чтобы изменить ситуацию надо объединяться. по одному нас бужет система легко ломать. или прийтеся "жить в тени"....
  +3 #12 Александр 03 янв. 2015 г., 21:29:56
Дело не в антинародных тарифах. Налоги у нас вполне сносные. Вся проблема в том, что все нововведения в том числе Налоговый кодекс и спецсчета по ПДВ это не более чем ИммитацияБурнойДеятельности -ИБД. Вводя каждое новшество в налогообложении, те кто их вводят уже точно знают как их будут обходить "родные" фирмы. Никому не нужны никакие спецсчета. Специальное программное обеспечение налоговой инспекции и налоговой милиции моментально вычисляет "ямы". Нужно только хотеть с ними бороться.
  +4 #13 Роман 03 янв. 2015 г., 21:32:51
Браво ! Браво !
  +6 #14 Сергей 03 янв. 2015 г., 21:34:43
У тех кто пробивается у власть изначально должны или отказаться от совести или отказаться от власти. У руководителей патриотизма НОЛЬ!!!!
  +9 #15 Олексій Аркадійович 03 янв. 2015 г., 21:36:25
Нажаль це чиста правда. Лопохи, Кузьмичі, Хрупчики - це прокурори та міліціянт, роками вели слідчі дії над підприємцями та підприємствами, схиляючи до сплати "благодійної" доплмоги на рахунки, офіційно зареєстровані в Мінюсті. За цими прізвищами велика кількість зфабрикованих кримінальних справ. На сьогодні, не чув про закриття "благодійних" рахунків та покарання горепрокурорів та гореміліціянтів у прокуратурі Луцького району.
  +11 #16 Ирина 03 янв. 2015 г., 21:38:42
Посмотрите сколько работает вообще на платя налоги будучи под "крышей"в розничной торговле,а проверяют тех у кого есть лицензии ,оформленные люди и кассовый аппарат.Честно ,опускаются руки
и возникает желание уйти в тень и платить взятки,и не читать очередные законы о повышении налогов и сборов ,штрафах, не платить за эквайринг,кассовую ленту,не получать патент,разрешение на торговлю,лицензии с кучей подтверждений ,мед.книжки,содержать бухгалтера и много много всего.Поверю в перемены,когда будут у всех равные условия.
  +12 #17 Олексій 03 янв. 2015 г., 21:40:58
нажаль ця стаття - щира правда! а ще на додачу, на держ службі працюють переважно інертні люди, які бачать проблеми і не реагують ніяк! їм би пересидіти до пенсії.... і головне їх влаштовує убоге своє існування!!
  +21 #18 Светлана 03 янв. 2015 г., 21:41:39
Спасибо авторам!
Все сказанное истинная правда!!!
Очень обидно, что правители, которым украинцы поверили, оказались очередным тупым ворьем, им Украина и Украинцы просто до задницы((( Простые люди были готовы последнее отдать ради государства Украина, но бездеятельность и ложь власти привели к тому, что патриотизм народа иссякает, а нарастает гнев и обида за предательство! Скорее всего у нас будет очередной майдан... А у вас же был шанс войти в историю с большой буквы, запомниться потомкам чем-то замечательно-положительным! А вы очередные лохотронщики, УВЫ((
  +10 #19 анна 03 янв. 2015 г., 21:44:04
никто просто своих денег не дас т.Просто пусть лучше служат народу а не своим амбициям и карману.Пошли они к черту
  +11 #20 Борис 03 янв. 2015 г., 21:47:11
[quote name="петр"]Забыли еще сказать что с нынешними антинародными тарифами и зарплатами без налогов выжить тяжело!!! Просто ВЫЖИТЬ! Вдумайтесь... Банда пришла еще хуже чем Янукович![/quote]
[quote name="петр"]Забыли еще сказать что с нынешними антинародными тарифами и зарплатами без налогов выжить тяжело!!! Просто ВЫЖИТЬ! Вдумайтесь... Банда пришла еще хуже чем Янукович Все налоги должны быть согласованы с народом и с общественностью

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Так, на Луганському напрямку, близько 16 години, ворог здійснив неприцільний обстріл позицій наших військ зі стрілецької зброї

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.