Тіньова імперія: як Ігор Коломойський і Павло Фукс побудували кримінальний альянс і чому він руйнується
- Подробиці
- Опубліковано 15.07.2025 09:32
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2705
Арешт одного з найвпливовіших українських олігархів Ігоря Коломойського може стати не просто завершенням його кар’єри, але й символом кінця цілої епохи – епохи безкарності, тіньових союзів та глибоко вкоріненої корупції.
Про це пише у своїй недавній публікації для видання «American Greatness» популярний американський оглядач-розслідувач Френк Салвато.
У лютому 2025 року, пише журналіст, Україну приголомшила новина: Ігор Коломойський, мільярдер, якого довго вважали «недоторканним», був заарештований. Йому висунуто обвинувачення у розкраданні, відмиванні коштів та, навіть, замовному вбивстві. Та в процесі розгортання справи стає зрозуміло: Коломойський не самотній. За ним стоїть ціла мережа впливу, союзників та складних фінансових схем.
Ключова фігура у цій мережі – бізнесмен Павло Фукс, громадянин України й росії, який перебуває під санкціями як з боку України, так і з боку рф та має заборону на в’їзд до США. Разом із Коломойським вони вибудували транснаціональну імперію, що охоплює енергетику, фінанси, нерухомість, маніпулювали державними структурами та реалізовували сумнівні схеми із залученням державного майна.
Судові документи свідчать: Коломойський, Фукс та колишній депутат Віталій Хомутиннік спільно контролювали компанію «Укрнафтобуріння» – одного з найбільших приватних видобувачів газу в Україні. Власність була оформлена через офшори на Кіпрі (класичний спосіб уникнення податків й приховування бенефеціарів).
Фукс також фігурує у схемах із незаконного придбання ТРЦ Respublika у Києві за заниженою вартістю й з використанням схем ПДВ та підставних фірм. Він був «зовнішнім виконавцем» Коломойського: коли той потрапив під тиск, то саме через структури Фукса виводилися активи за кордон.
Після націоналізації «Приватбанку» у 2016 році, згідно з розслідуванням компанії Kroll Inc., у банку виявили діру на $5,5 млрд. Кошти виводились через фіктивні депозити та кредити, частина з них – у компанії, пов’язані з Фуксом на Британських Віргінських островах і у Латвії.
У США на Коломойського також чекають проблеми. Міністерство юстиції звинувачує його у відмиванні грошей через придбання нерухомості у Клівленді, Луїсвіллі та Далласі. За даними Reuters, деякі з цих угод здійснювалися через рахунки компаній, пов’язаних із Фуксом, у латвійському банку ABLV, відомому, зокрема, як «пральна машина» для пострадянських еліт.
Сам Фукс давно вже мешкає у Лондоні, де володіє багатоповерховою нерухомістю у Найтсбриджі, рестораном та меблевим салоном. За версією українських правоохоронців, усе це придбано на кошти, відмиті через енергетичні угоди. Британська преса розслідувала діяльність Павла Фукса, вважаючи його агентом російського впливу, однак не назвала його публічно нібито з міркувань безпеки його родини.
Найгучніше звинувачення у справі Коломойського – це поновлення розслідування вбивства корпоративного юриста Сергія Карпенка у 2005 році. Карпенко відмовився засвідчити рішення, що дало б Коломойському контроль над підприємством «Дніпроспецсталь», після чого його було застрелено.
У 2024 році справу було поновлено. Нові свідчення та аналіз доказів вказують на можливу причетність Коломойського до замовлення цього вбивства. Один із ймовірних посередників, за інформацією «Української правди», мав зв’язки з компаніями, що згодом опинилися у власності Фукса.
Коломойський нині перебуває у слідчому ізоляторі, його адвокати працюють з матеріалами справи. Очікується, що судовий процес розпочнеться наприкінці 2025 року й триватиме щонайменше кілька місяців або й років. Попри арешт, Ігор Коломойський зберігає вплив через підконтрольні медіа та політичні зв’язки. Павло Фукс, хоч і викреслений з бізнес-реєстрів України, досі діє через довірених осіб.
«Олігархічна модель руйнується, – каже аналітик Інна Богатко з Transparency International Ukraine. – Суть цієї справи – не лише у постаті Коломойського. Йдеться про доказ того, що більше ніхто не є вищим за закон, навіть ті, хто роками будували закони і систему під себе».
Оригінал статті: amgreatness.com
Фото amgreatness.com
Також з цієї категорії...

Хочеш стати мільйонером? Кради з...
27 июл. 2009 г.

Кличко выступил на коллегии прокуратуры...
11 июл. 2013 г.

Викрито організовану злочинну групу, яка...
19 янв. 2016 г.
Набираючі популярність...

Григорій Немиря: Політична параноя Януковича...
20 апр. 2012 г.

Після голодування Юлія Тимошенко боротиметься...
16 нояб. 2012 г.

Медвинська громада: вчора терпіла, сьогодні...
7 июл. 2025 г.
Останні новини
15.07.2025 12:36
1230 кацапів подохло минулої доби на українській землі14.07.2025 09:02
Збито 61 ударний БпЛА ворога14.07.2025 08:53
1130 москалів подохло минулої доби на українській землі13.07.2025 09:55
Збито 20 ударних БпЛА ворога13.07.2025 09:30
1240 кацапів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 12 липня обговорили наступні теми:
Коментарі