​Юлія Тимошенко на Погоджувальній Раді ВР - що відбувається із тарифами

(транскрипт виступу)


Мені хотілось б, щоб ми - враховуючи, що вся країна слухає, що Верховна Рада скаже - поговорили без бюрократичних слів, без перекладання відповідальності, просто зрозумілими словами про те, що відбувається із тарифами.

Не треба тут один одного вводити в оману. Сім років тому, коли ще була попередня влада, у людей просто, нахабно, через корупційну модель, ідеально пропрацьовану, забрали дешевий український газ і підняли ціни на газ і на тепло - вдумайтесь - в 11 разів. І на електроенергію всім. Ніяких абсолютно обгрунтованих розрахунків під це не було. Куди поділи багатократно підвищену ціну, яку отримували з людей за газ, тепло і електроенергію?

Ми ж всі з вами знаємо, що проведений державний аудит за ці роки, і ми знаємо, що НАК «Нафтогаз» вивів з країни 225 млрд. грн. І 75 млрд. грн. недоплатив в бюджет. Так про що ми зараз тут говоримо? Нова влада, коли прийшла, мусила каленим залізом це випалювати. Де кримінальні справи по 225 млрд. грн. грошей, які людьми були заплачені за тарифи? Де кримінальні справи проти Коболєва, проти Вітренко, проти всіх попередників, які взагалі все це робили? Ніяких кримінальних справ немає, а Коболєв на місці. І вся корупційна машина по встановленню необгрунтованих тарифів продовжує, вже після завершення попередньої влади, працювати в новій владі.

Не хочу більше говорити голими словами, а хочу говорити цифрами. Подивіться, будь-ласка, бухгалтерію «Нафтогазу». Закачали в газові сховища - народні, державні газові сховища, які не належать ані Коболєву, ані Вітренко, ані уряду, нікому - закачали, наприклад, в травні - 2631 грн. за тисячу кубів, в червні - 2357 грн. за тисячу кубів, серпень - 2918 грн. за тисячу кубів. Нам сказали, що 30 млрд. кубів газу закачано по таким цінам і що повністю на всю зиму всім вистачить. Звідки ціна 7 тис. грн.? Це наші сховища, державні. Така сама у нас приблизно ціна на український природній газ.

Так навіщо ж дурити? Ви просто продовжуєте корупційні схеми, які робила попередня влада і попередні лідери, так само виводяться гроші, той же самий Коболєв зберігається на посаді. І ще мене «тішить» цинізм, коли говорять не купувати російський газ. Кого ви за дурнів тримаєте? Ви п’ять років, попередня влада, купували російський газ, оформлюючи це через європейську біржу. Але по всім нашим транзитним системам все проходило з росії в Україну напряму. Навіщо так дурити людей?

І я хочу запитати - а парламент тут що робить? Ми будемо в уряду питати звіт? Уряд же підзвітний парламенту. Те, що ми встановимо, те і буде. Так я хочу запитати - а чому б нам закон не прийняти, що відпускається як мінімум громадянам України газ власного видобутку з 30% рентабельністю, не збитково. 30% рентабельності, в законі це пропишіть. А друге в цьому ж законі пропишемо, що газ, закачаний в газові сховища, відпускається країні по ціні закачки, плюс ціна зберігання в сховищі, плюс транспортування, плюс ПДВ. Що тут незрозумілого? Це в наших з вами силах.

Закон такий є, №1177 - наша команда подала. Ми готові його відкликати на користь того, щоб подати цей закон від всіх фракцій.

Але припиніть дезорієнтувати суспільство. Немає такої «ринкової ціни» і взагалі припиніть говорити про «ринок газу» в Україні. Не існує ринка газу в Україні. Існує монопольний постачальник і встановлена ціна. Навіщо маніпулювати словами «ринок природнього газу»?

Тому наша команда пропонує, щоб ми розпочали сесію з того, щоб прийняти такий закон - ціна українського газу плюс 30%, ціна газу в сховищах плюс зберігання і транспортування - все це віддається людям по ціні об’єктивній, справедливій та абсолютно обгрунтованій.

І припиніть мʼяч перекидати з однієї фракції в іншу. Треба працювати парламенту.


Вячеслав Ільченко, facebook.com

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Вчера в Беларуси в Минске состоялся учредительный съезд пророссийской партии «Союз», выступающей за реинтеграцию с россией

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.