США та ЄС знову попереджають українську владу про вирішення справи Юлії Тимошенко

h k

 

Державний Секретар США Гілларі Родам Клінтон та верховний представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої і безпекової політики Кетрін Ештон заявляють про тривожність тенденцій в Україні напередодні парламентських виборів, які відбудуться без участі лідерів опозиції, і перш за все – Юлії Тимошенко, повідомляє tymoshenko.ua. 


"Ми шкодуємо через засудження лідерів опозиції під час судових процесів, які не відповідали міжнародним стандартам та через ненадання їм права брати участь у виборах. Українська влада має вирішити питання використання вибіркового переслідування, включаючи справи колишнього прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко та інших колишніх високопосадовців", - йдеться у спільній статті високопосадовців США та ЄС для американського видання "The New York Times"

Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон нагадали, що за 21 рік незалежності Україна змогла стати важливим партнером у вирішенні численних нагальних глобальних та регіональних проблем, починаючи від нерозповсюдження ядерної зброї та харчової безпеки і врегулювання давніх конфліктів. "Зараз Україна стоїть на вирішальному роздоріжжі. Багато з її сусідів у Центральній та Східній Європі продемонстрували світові, чого можливо досягнути за умов демократизації та економічного процвітання. Україна має можливості зробити теж саме. Зараз українській владі потрібно здійснити важливі кроки, щоб реалізувати цей потенціал", - переконана держсекретар США та верховний представник ЄС. 

За їх словами, особливо це стосується зміцнення демократичних інституцій для забезпечення поваги до основних свобод. "Парламентські вибори в Україні наприкінці цього місяця стануть важливим показником для цих інституцій. Зараз в країні існують тривожні тенденції, що підтверджується останньою проміжною доповіддю місії спостерігачів БДІПЛ/ОБСЄ", - підкреслили Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон. 

"Ми стурбовані останніми повідомленнями про застосування адміністративного ресурсу на користь кандидатів від правлячої партії та через труднощі, з якими зіткнулися деякі ЗМІ. Також ми стурбовані через те, що ЦВК продовжує проводити передвиборчі засідання за закритими дверима та відсутністю представників деяких політичних партій в окружних та дільничних комісіях. Роздача матеріальної та фінансової винагороди виборцям – це ще одне питання, яке потрібно розслідувати та припинити використовувати", - наголосили високопосадовці США та ЄС. 

Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон підкреслили, що Сполучені Штати та Європейський Союз роблять свій внесок у вільні і чесні вибори, підтримуючи спостерігачів за виборами, допомагаючи проводити навчання для членів виборчих комісій, заохочуючи до роботи з виборцями та захищаючи права кандидатів і виборців. 

"Але це – не вибори у Європейському Союзі чи Сполучених Штатах. Це - вибори в Україні. Це – момент, коли українські лідери повинні завойовувати голоси своїх громадян. Вони очікують від президента Віктора Януковича і його уряду, що вони вирішать ці проблеми, особливо щодо гарантування дотримання права на політичну участь та вільного доступу до ЗМІ всіх кандидатів", - переконані вони. 

Держсекретар США та верховний представник ЄС нагадали владі України, що новий президент у 2010 році був обраний в результаті найвільніших та найчесніших виборів в країні. "Тими виборами українці встановили власний високий стандарт, якого необхідно дотриматись на виборах цього місяця", - зазначили високопосадовці. 

"Ми також пам’ятаємо про ширший порядок денний реформ в Україні. Хоча було досягнуто певного прогресу, ми сподіваємось, що ці вибори призведуть до рішучих і ефективних зусиль з боку лідерів країни щодо здійснення ключових реформ, в тому числі стосовно інвестиційного клімату та в енергетичному секторі. Тут на кону для майбутнього України стоїть дуже багато", - переконані Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон. 

Водночас держсекретар США та верховний представник ЄС підкреслили, що підписання Угоди про асоціацію України з ЄС можливе лише за умови, якщо поважатимуться демократичні права українського народу, в тому числі свобода слова, свободи участі у політичному житті, свободи зібрання та свободи преси, якщо буде верховенство права та досягнуто прогресу у загальному порядку денному реформ. 

"У наших глибоких спільних інтересах бачити незалежну, заможну і незворотньо демократичну Україну, асоційовану з Європейським Союзом. Ми прагнемо до глибшого, взаємовигідного партнерства з Україною та продовжуватимемо працювати заради того, щоб одного дня Україна повністю усвідомила свій власний потенціал та посіла своє місце серед сучасних демократій Європи", - підкреслили Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби спостерігалося зменшення кількості та потужності обстрілів російсько-окупаційними військами. Внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військових Об’єднаних сил не було

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.