Українські журналісти закликають бойкотувати конференцію ЄФЖ у Москві - заява

efsg

 
Заява


Секретаріату Національної спілки журналістів України та Комітету Незалежної медіа-профспілки України щодо неприпустимості проведення зборів Європейської Федерації Журналістів у м. Москві (Російська Федерація)

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України заявляють, про неприпустимість проведення цьогорічних зборів Європейської Федерації Журналістів у Російській Федерації та закликають змінити місце проведення або бойкотувати цей захід. Ми засуджуємо дії Російської Федерації як держави-агресора, яка, вперше з часів Другої світової війни, здійснила анексію, порушивши територіальну цілісність суверенної держави.

Нам складно уявити проведення зборів європейських журналістів у Москві після підтримки провідними європейським ЗМІ заклику відомого польського журналіста Адама Міхніка щодо припинення політики умиротворення агресора — керівника РФ. Провідні європейські ЗМІ закликають інтелектуальну еліту, передусім, журналістів, діячів культури і науки не мовчати, як у минулому столітті під час анексії Чехословаччини, Австрії, Польщі і Прибалтики. Ці події так само, як і проведення Олімпіади 1936 року в країні з нацистським режимом, не призвели до встановлення миру і досі лишаються ганьбою Європи. Агресор лишається агресором і через політику умиротворення тільки набирає силу і нахабніє: громадяни власної країни вірять диктатору ще більше, коли не бачать спротиву йому, а громадяни інших країн втрачають ресурси і надію на справедливу міжнародну підтримку світового правопорядку.

Вся логіка дій влади Російської Федерації доводить, що вона не збирається рахуватися ні з чиєю думкою. Тому спроба виправдати проведення європейського журналістського форуму підтримкою незалежних російських журналістів апріорі приречена на провал. Ми завжди підтримаємо незалежних російських журналістів і Спілку журналістів Росії у питаннях захисту російських журналістів, але не владу Російської Федерації, яка повністю контролює інформаційний простір країни. Влада Російської Федерації використає проведення будь-якого міжнародного заходу так само, як і Гітлер використав Олімпіаду-36 — з пропагандистською метою, а всіх незгодних з таким «використанням» чекає доля українського журналіста Євгена Агаркова, який за свою професійну діяльність був заарештований, оштрафований та «видворений з Росії», але виїхати з території Російської Федерації зміг тільки після міжнародного втручання. Заборона в'їзду до Російської Федерації, зокрема і для європейських журналістів, яких влада цієї країни вважає незгодними зі своєю політикою, діє вже давно і тепер тільки набирає додаткових обертів. Ніхто не може гарантувати безпеку журналістам на території держави-агресора. Це територія, влада якої продемонструвала, що там не діє загальновизнане міжнародне право. Керівник РФ хоче встановити новий світовий порядок і розуміє «право», як право сильного, а «діалог» - як виконання нав'язаних ним умов.

Проведення форуму європейських журналістів у Москві означатиме, що є журналісти, які підтримують слова вищого посадовця РФ про те, що «Гебельс був талановитою людиною». Ми не згодні брати участь у заході, який буде використаний для пропаганди агресивної війни і підтримки тероризму. Сподіваємось, що до нашого бойкоту приєднаються журналістські організації-члени ЄФЖ, принаймні з тих країни, чиїх громадян було вбито на борту малазійського літака. На нашу думку, кращою солідарною підтримкою європейськими журналістами своїх українських і російських колег було б дати зрозуміти диктатору, що Європа єдина в очікуванні припинення агресивних дій і готова боротися за свої цінності.

Україна, м. Київ, 6 серпня 2014 рокуКомментарии

  +4 #1 Андрей 06 авг. 2014 г., 21:23:30
Никакой Москвы. Нельзя проводить конгресс журналистов в стране, где журналисты превратились в террористов. В мире много прекрасных городов, где можно это сделать.
  +0 #2 Влад 06 авг. 2014 г., 21:51:00
Уж каким-то скромным выглядит Заявление без фамилии Путина. Упоминают Гитлера, а вот Путлера как-то стороной обходят...Да назовите, наконец, фамилию. главного мирового терроста!!!

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

После введения санкций против кума путина и его окружения россия предсказуемо пошла по пути обострения российской агрессии на Донбассе

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.