США нагадали владі України про неприпустимість політичного переслідування
- Подробиці
- Опубліковано 26.02.2013 17:59
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 9746
Адміністрація Сполучених Штатів Америки висловила стурбованість з приводу політично мотивованого переслідування та ув'язнення колишніх державних чиновників, виборчої справедливості та недоліків, виявлених міжнародними спостерігачами в жовтні на парламентських виборах 2012 року, прийняття спірних результатів у п'яти одномандатних округах та не передбаченого законом рішення Вищого адміністративного суду України позбавити мандатів двох членів парламенту.
"Водночас США привітали ухвалення Україною нового Кримінального процесуального кодексу (КПК), а також відзначили важливість та необхідність ефективного здійснення комплексної реформи прокурорських органів та позбавлення Генеральної прокуратури функцій здійснення нагляду", - йдеться у заяві для засобів масової інформації Державного Департаменту США за результатами чергового засідання Робочої групи з політичного діалогу та верховенства права, яка відбулася 22 лютого у Вашингтоні під егідою двосторонньої Комісії зі стратегічного партнерства.
США також висловили занепокоєння тим, що в Україні все ще залишаються проблеми зі свободою зібрань, тиск на ЗМІ, проблеми з повагою прав ЛГБТ та інших уразливих меншин.
Засідання Робочої групи відбулося за головування заступника помічника Державного секретаря з питань демократії, прав людини і праці Томаса Меліа.
Як відомо, конгресмен США Марсі Каптур у січні 2013 року підготувала проект резолюції для ухвалення Палатою представників Конгресу Сполучених Штатів щодо України та звільнення незаконно засуджених екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
"Палата представників вимагає від уряду України негайно звільнити всіх політичних ув'язнених, забезпечити належне медичне обслуговування для всіх в'язнів. Палата представників вимагає дотримання Україною принципів демократії та верховенства права, поваги прав людини, свободи преси, а також захист свободи слова і права на мирні зібрання", - йдеться у проекті резолюції, оприлюдненому на офіційному сайті Конгресу США.
Нагадаємо, 22 вересня 2012 року Сенат США схвалив резолюцію, запропоновану сенатором-республіканцем Джеймсом Інхофом у співавторстві з сенатором-демократом Діком Дурбіном, та закликав Державний департамент США запровадити санкції стосовно посадових осіб України, причетних до політичного переслідування Юлії Тимошенко.
"Сенат закликає Державний департамент запровадити візові санкції щодо осіб, відповідальних за позбавлення волі Юлії Тимошенко та жорстоке поводження з нею, а також за ув’язнення інших політичних лідерів, пов'язаних з Помаранчевою революцією 2004 року", - йшлося у резолюції.
Крім того, Сенат закликав уряд України звільнити Юлію Тимошенко, забезпечити їй належний доступ до медичної допомоги. Сенат США також наголосив, що подальше утримання Юлії Тимошенко у в'язниці ставить під загрозу відносини між Сполученими Штатами та Україною, повідомляє tymoshenko.ua.
Також з цієї категорії...
Сербські і хорватські журналісти висловилися...
23 окт. 2012 г.
Дедушку Берлускони итальянцы отправляют на...
25 окт. 2012 г.
Міжнародні експерти прокоментували можливе призначення...
23 апр. 2020 г.
Набираючі популярність...
Поліція Києва спільно з СБУ...
20 янв. 2025 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 янв. 2025 г.
1340 кацапів подохло минулої доби...
23 янв. 2025 г.
Останні новини
23.01.2025 14:57
Політичний фронт у Києві?23.01.2025 10:28
1340 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі