Громадські організації просять світ захистити полонених журналістів

polon gurnalisti

 

Спеціальному доповідачу ОБСЄ зі свободи слова

Верховному Комісару ООН з прав людини

Відкрите звернення

В порушення плану мирного врегулювання конфлікту на Сході України збройними формуваннями так званої «Луганської Народної Республіки» в заручники захоплено двоє луганських журналістів - Олександр Білокобильський та Сергій Сакадинський.

Олександр Білокобильський відправився з Харкова, де тимчасово проживав, в рідне місто для того, щоб передати родичам і знайомим медикаменти та речі. Зв'язок з Олександром перервалася 13 вересня. 16 вересня він написав з чужого номера телефону повідомлення своїй дружині, в якому повідомив, що «живий, але повернутися не зможе». За наявною у нас інформацією, Олександр Білокобильський узятий в заручники представниками так званої «Луганської Народної Республіки». Причиною викрадення може бути професійна діяльність Олександра, який, маючи журналістську акредитацію на висвітлення діяльності «ЛНР», в своїх публікаціях стримано критикував «народну республіку». Олександр Білокобильський у своїй професійній діяльності завжди дотримувався журналістських стандартів - об'єктивності, збалансованості, неупередженості. У Харкові, куди сім'я Олександра переїхала із зони конфлікту, у нього залишилися дружина і десятимісячний син.

Сергій Сакадинський з 2004 року - керівник луганської громадської організації «Центр» Східна Україна», крім цього, він займався адмініструванням веб-ресурсів та Інтернет-проектів в рамках суспільно-політичної, культурної та просвітницької діяльності. В останні роки він був відомий як головний редактор луганського інтернет-видання «Політика 2.0». 15 липня 2014 року озброєні автоматичною зброєю люди, одягнені в камуфльований одяг, захопили комп'ютерну техніку, фото-і відеоапаратуру та інше обладнання інтернет-сайту «Політика-2.0». Сам Сергій з 28 липня не виходить на зв'язок, веб-сайти його суспільних проектів зламані. За наявною у нас інформацією, Сергій Сакадинський також утримується в заручниках представниками «ЛНР».

Ми закликаємо міжнародні журналістські й правозахисні організації, а також міждержавні структури дати оцінку триваючому тиску на журналістів і перешкоджання журналістській діяльності на територіях, контрольованих так званої «Луганської Народної Республіки», і злочинам, що вчиняються терористами щодо журналістів. Нагадаємо, що з квітня 2014 року було зареєстровано кілька сотень випадків перешкоджання журналістській діяльності на території, контрольованій «ЛНР», - погрози, напади, викрадення і тортури. Викрадення Олександра Білокобильського виглядає особливо цинічним, з урахуванням дії перемир'я, проголошеного 5 вересня під час тристоронніх переговорів у Мінську.

Ми акцентуємо увагу на тому, що на території, підконтрольній «ЛНР», практики захоплення заручників, позбавлення волі без санкцій суду, тортури і жорстоке поводження стали щоденними. Це є порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Турбує і той факт, що на згаданій території на даний момент взагалі не діють які-небудь легітимні правові інституції: міліція, прокуратура, СБУ, суди. Замість принципів верховенства права терористами застосовуються так звані «закони військового часу», що фактично позбавляє громадян, які потрапили в полон, захисту від свавілля і прямо загрожує їх життю і здоров'ю.

Ми просимо всі зацікавлені організації та міждержавні інституції, до компетенції яких входить контроль над дотриманням прав людини, в найкоротші терміни актуалізувати в ході багатосторонніх переговорів питання неприпустимості тиску на журналістів на території самопроголошеної «ЛНР» і вимагати негайного і безумовного звільнення Олександра Білокобильського та Сергія Сакадинського.

Діяти необхідно негайно - здоров'я і життя журналістів знаходяться під загрозою!

Правозахисний центр «Поступ»
інформагентство Informator.lg.ua
Кримський правозахисний центр «Дія»
Ініціатива «Схід-СОС»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Учора у Києві пройшла акція на підтримку активіста та блогера Сергія Стерненка, яка називалася «Справедливість Стерненку - справедливість усім!»

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.