​Комітет ООН нагадав росії про Гаагу

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН затвердив оновлений проект резолюції щодо Криму. 71 голос - за, 25 - проти, 77 - утрималися від голосування.


«Росія має повною мірою і негайно виконати тимчасові заходи, передбачені рішенням Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року», - про це йдеться в оновленому проекті резолюції щодо Криму «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)», затвердженому 14 листопада, повідомляє «Голос Америки».

Міжнародний суд, зокрема, вимагав від росії відновити права та свободи громадян на півострові, включаючи доступ до навчання українською та кримськотатарськими мовами та відновити роботу кримськотатарського Меджлісу, який росія досі вважає екстремістською організацією.

Читайте про рішення Міжнародного суду ООН докладніше: Суд у Гаазі вимагає від Росії припинити порушення прав етнічних українців і татар у Криму.

«Така неповага росії до міжнародних зобов’язань мусить отримати належну відповідь з боку міжнародної спільноти», - говорив президент України Порошенко, виступаючи в ООН у вересні. Про це нагадав у Facebook заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

Оновлений проект резолюції, співавторами якої виступили більше 40 країн, засуджує окупацію Криму, незаконне запровадження законів та управління в Криму з боку російської федерації і вимагає від рф поважати міжнародне право і закони, які були в Криму до окупації.

«Саме погіршення стану дотримання прав людини на півострові зумовили необхідність прийняття оновленої резолюції», - заявив під час комітетських слухань представник Великобританії в ООН.

Проект резолюції перераховує конкретні порушення з боку росії. Зокрема, в проекті резолюції засуджуються дії росії з примусового переведення мешканців Криму до російського громадянства, відсутність доступу до Криму для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

У проекті резолюції ООН закликають росію негайно зупинити всі порушення та зловживання проти мешканців Криму, включаючи «дискримінацію, невиправдані арешти, катування та інше жорстоке і негуманне ставлення», про які надходять повідомлення, а також «припинити дію всього дискримінаційного законодавства».

росія має поважати закони України і скасувати закони, введені рф в Криму, які дозволяють примусове виселення та конфіскацію приватної власності, що порушує і міжнародне право, йдеться в проекті резолюції.

Негайно звільнити громадян України, яких незаконно утримують і судять без дотримання елементарних стандартів правосуддя, а також тих, кого переводять, або депортують через міжнародний кордон з Криму до росії. Припинити безкарність дій порушників.

У проекті резолюції також відзначено позитивні рішення України з безперешкодного доступу до Криму журналістів та правозахисників, а також підтримку ЗМІ та неурядових організацій, які мусили покинути Крим.

Після затвердження Третім Комітетом, проект резолюції буде розглядатись на Генасамблеї ООН.

Фото ukrainian.voanews.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.