«Фрідом Хаус» закликає Верховну Раду не уподібнювати Україну до росії та Казахстану
- Подробиці
- Опубліковано 01.03.2018 08:41
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1174
Міжнародна правозахисна неурядова організація «Фрідом Хаус» закликає Верховну Раду України відкласти голосування за законопроектами, які «посилять нагляд за організаціями громадянського суспільства та підірвуть ефективність офісу Уповноваженого з прав людини». Про це йдеться у заяві Марка Бегрендта (Marc Behrendt), директора програми Європи та Євразії у «Фрідом Хаус», повідомляє «Голос Америки».
Заява опублікованана сайті цієї міжнародної організації з приводу законопроектів 6674 та 6675.
Законопроекти 6674 та 6675, як відзначають активісти, містять пропозицію президента України Петра Порошенка щодо заміни обов'язкового подання громадськими активістами-антикорупціонерами електронних декларацій на розширене звітування про доходи.
Наприклад, виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин розповів «Українській правді», що розширення не погоджено з громадськими організаціями.
«За першу ж помилку у такому звіті скасовується неприбутковість, притому скасовується заднім числом за попередній рік, і організація змушена буде виплачувати податки за весь минулий рік, ніби вона здійснювала прибуткову діяльність. Такого немає ніде у світі», - наголошує український директор TI.
Заява «Фрідом Хаус» попереджає, що голосування у Раді за законопроекти «ризикує завдати серйозної шкоди демократії в Україні».
«Інститут Уповноваженого з прав людини, одна із найбільш поважних та авторитетних державних інституцій в Україні, втратить довіру, якщо кандидати представлятимуть політичні інтереси, а не незалежний порядок денний правозахисних організацій. Пропозиція щодо НДО спробує поставити громадянське суспільство під контроль уряду, подібно до заходів у росії та Казахстані, і тим самим підірве рух України до більш демократичного суспільства. Рада має відкласти або скасувати голосування з обох питань, доки вони не відповідатимуть міжнародним правозахисним зобов’язанням України, після висновків Венеціанської комісії з приводу даних законопроектів наприкінці березня», - йдеться у заяві «Фрідом Хаус».
Як відомо, 27 березня 2017 року Порошенко підписав зміни до закону «Про протидію корупції», згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.
Фото АР
Також з цієї категорії...
В Москве перерезана первая глотка...
2 окт. 2015 г.
У Франції можуть заборонити протести...
15 июн. 2016 г.
У Конгресі США передумали фінансувати...
24 янв. 2018 г.
Набираючі популярність...
Поліція оголосила підозру організатору афери,...
16 дек. 2024 г.
В ООН ухвалили резолюцію про...
18 дек. 2024 г.
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі