​Трамп звільнив інспектора, який підтримав скаргу викривача корупції у справі політичного тиску на Україну

Президент США Дональд Трамп звільнив з посади генерального інспектора з питань розвідувальної спільноти Майкла Аткінсона. Аткінсон відіграв важливу роль у процедурі імпічменту президента США минулого року. Саме він надав «невідкладного» статусу скарзі викривача корупції про буцімто політичний тиск адміністрації Трампа на Україну та назвав скаргу такою, що заслуговує на довіру. Палата представників США оголосила імпічмент Трампу, але в Сенаті було прийнято виправдальне рішення, передає «Голос Америки».


Про звільнення Аткінсона Трамп повідомив у п’ятницю листом, адресованим керівництву комітетів з розвідки Сенату США та Палати представників США. «Життєво важливо, щоб я мав повну довіру до призначених на посаду генеральних інспекторів. Цього немає у випадку цього генерального інспектора», - йдеться у листі.

Генеральний інспектор виконує роль внутрішньоурядового аудитора у ввірених йому відомствах. У випадку з розвідувальною спільнотою, інспектор також займається скаргами, поданими в рамках програми захисту для викривачів корупції і в яких йдеться про вище керівництво. Якщо генеральний інспектор в цій сфері встановлює, що скарга є нагальною і заслуговує на довіру, то Директор національної розвідки США має поінформувати про неї Конгрес. Зволікання з інформуванням Конгресу про скаргу стосовно політики щодо України привернула додаткову увагу законодавців до скарги, що стала основою для процедури імпічменту.

Законодавці від Демократичної партії США різко відреагували на рішення Трампа звільнити Аткінсона.

«У часи надзвичайної ситуації для нашої країни, коли потрібні представники розвідувальної спільноти готові говорити правду владі, рішення президента, прийняте посеред ночі, наражає нашу країну та національну безпеку на ще більший ризик», - заявив голова Комітету з розвідки Палати представників США Адам Шифф.

Звільнення «може негативно вплинути на всіх, хто готовий говорити правду владі», - наголосила спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі.

Голова Ради генеральних інспекторів з питань справедливості та ефективності Майкл Горовіц став на захист репутації Аткінсона. «Генеральний інспектор Аткінсон відомий серед генеральних інспекторів своїм справедливим ставленням, професіоналізмом та відданістю верховенству права і незалежному нагляду», - заявив Горовіц.

Білий дім нещодавно оголосив п‘ять нових призначень на посаду генеральних інспекторів, пише The New York Times. Це включає подання кандидатури Браяна Міллера з юридичної служби Білого дому на посаду генерального інспектора з питань подолання наслідків пандемії. Його призначення потребує схвалення Сенату. Також група генеральних інспекторів висунула свого кандидата, який би інспектував витрачання частини пакету допомоги з подолання наслідків епідемії, затвердженого Конгресом в обсязі 2 трильйонів доларів, пише видання.

Майкл Аткінсон. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.