​Білорусь передала росії 32 із 33 «вагнерівців» - їх затримання було постановкою, вважають оглядачі

Як повідомляє «Радіо Свобода», з посиланням на російські державні ЗМІ та генпрокуратуру росії, 32 із 33 найманці «ПВК Вагнера», затриманих у Мінську наприкінці липня, повернулися до росії.


«Відповідно до клопотання генерального прокурора рф Ігоря Краснова від 5 серпня 2020 року в порядку, передбаченому Мінською Конвенцію про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах..., 32 громадянина російської федерації, які були раніше затримані на території Білорусі, перетнули державний кордон російської федерації і наразі перебувають на території росії», – заявили у російській прокуратурі. 33-ій громадянин росії, який має також білоруське громадянство, залишився на території Білорусі, додали там, повідомляє «Голос Америки».

«Це довело версію про те, що вся подія була постановкою. Її метою було показати, що росія стоїть за протестами проти Лукашенко; дискредитувати демократичну опозицію, заборонити протести, залякати людей. Лукашенко це найбільший і, мабуть, єдиний проросійський політик у Білорусі», - коментує передачу найманців «ПВК Вагнера» до росії білоруський журналіст, аналітик Агенції США із глобальних медіа Франак Вячорка.

Журналіст також нагадав, що за ґратами лишаються затримані білоруські блогери та активісти.

«Ось, що вийшло із легендою Лукашенка про те, що «вони тут, щоб провокувати заворушення», - твітує журналіст англомовного видання Олексій Сорокін.

Лукашенко, протести проти переобрання якого у Білорусі тривають з неділі, у січні заявляв, що Білорусь ніколи не увійде до складу росії. «Ми не можемо бути частиною будь-якої країни. Я не можу вас зрадити та розчинити Білорусь, навіть у нашій братній росії», - цитує слова Лукашенка «Интерфакс».

29 липня білоруські державні ЗМІ повідомили про затримання 33 бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнера». За повідомленнями, вони прибули до Білорусі в ніч із 24 на 25 липня «для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії». Низка оглядачів тоді припустили, що Білорусь не була кінцевим пунктом призначення найманців.

Висловлювались думки, що їх затримання було політичним маневром Лукашенка напередодні виборів. Затримання «вагнерівців» Лукашенко також викликало напругу у відносинах із москвою.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.